Znaczenie snów i przepowiadanie przyszłości

Ekscentryczne miejsce w społeczeństwie zajmuje idea odczytywania przyszłości z marzeń sennych, tzw. onejromancja. Nadawanie przesłania snom towarzyszy ludzkości już od czasów starożytnych, o nadzwyczajnej wartości snów zapewnia nas nawet Biblia. Jest hipoteza według jakiej treści fantazji sennych pochodzą z jednoczesnych wszechświatów. Na półkach w wielu mieszkaniach senniki znajdują szczególne miejsce. Wierzymy, że sny stanowią projekcję należącej do nas podświadomości.

Dzięki nim doznajemy intensywnych doznań, odkrywamy pionierskie światy. Sny gruntownie odzwierciedlają nasze pragnienia oraz lęki. Nie mogą naturalnie być odbierane dokładnie, właśnie dlatego powstał szereg reguł wspomagających w interpretacji naszych nocnych wizji.

Indywidualnym detalom onirycznym (ikonom sennym) przypisuje się miarodajne dosłowne znaczenie. Ich powiązania z sytuacją ogólną śniącego zezwala nam na pewne przypuszczenia co do jego przyszłości. Pamiętać powinniśmy, że interpretowanie snów żąda od nas poprawnego wyczucia własnego ciała ludzkiego – https://sennik.us/z/zdrada/. Nie istnieje jedna recepta nadawania snom przesłania, wiele zależy od naszych wewnętrznych odczuć i intuicji. Interpretowanie snów zezwala nam na lepsze poznanie samych siebie, przeciwstawienie się niektórym ze swoich leków przez otwarte zetknięcie się z nimi w przestrzeni sennej. Dla znacznej większości ludzi sny mają niewielkie znaczenie, ich wartość jest bagatelizowania, jedynie nieliczni umieją je docenić.

Należałoby słuchać tego, co podpowiada nam intuicja, jaka w miarodajnym sensie prowadzi nas do spraw zakopanych w naszej idealnej podświadomości. Odpowiedź na dręczące nas zapytania i wewnętrzne rozterki znajduje się w otaczającej nas rzeczywistości. Powinniśmy nauczyć się czytać z tego, co nas otacza, żyć chwilą oraz nie bać się ryzykownych posunięć, jakie mogą się okazać początkiem kolosalnego przełomu stworzonego przez nas życia. Należałoby wierzyć, że jesteśmy kreatorami prowadzonej przez nas przyszłości i dążyć do realizacji planów. Poprawnie mieć świadomość, że nie da się przejść przez życie nie doznając nigdy cierpienia. Odważny jest jednakże nie ten, kto się nie boi, wyłącznie ten, kto dominuje nad swoim strachem.

Dodaj komentarz