Zawód informatyk

Informatyka to obecnie jeden z popularniejszych kierunków studiów. Wiąże się to z ogromnym popytem na absolwentów tego kierunku na rynku pracy. Dla kogoś kto ukończył tego typu studia, znalezienie zatrudnienia nie powinno stanowić problemu. Oczywiście jeśli jesteśmy w miarę ustabilizowani życiowo i chętni do pracy. Czynnikiem, który dodatkowo zachęca do studiowania informatyki jest możliwość wysokich zarobków w przyszłości. Branża ta oferuje na prawdę godziwe pensje. Bardzo często zdarza się, że już idąc na staż dostajemy kwotę, która w innych branża należy się po wielu latach praktyki. Nie da się ukryć, że taka perspektywa kusi młodych ludzi.

Dodatkowo coraz więcej osób, które nie ukończyły informatyki próbuje swoich sił w tym zawodzie. Są to osoby skuszone głównie zarobkami, które często zaczynają od prostych prac takich jak testowanie aplikacji. To stanowisko pracy niekiedy nie wymaga żadnych umiejętności, jednak wiąże się również z tym, że w gruncie rzeczy mało się na nim nauczymy. Często jest to tylko monotonne klikanie w klawiaturę, w celu sprawdzenia poprawności działania programu. Nie mniej jednak osoby po studiach kierunkowych mają znacznie większe możliwości zatrudnienia. Po pierwsze można zostać klasycznym programistą. W tym celu należy poznać chociaż jeden język programowania i poszukiwać pracy z tym związanej. Niestety okazuje się, że jeden język daje nam dosyć ograniczone możliwości. Stosunkowo nową dziedziną w informatyce jest projektowanie aplikacji mobilnych. Wiąże się to z tym, że jeszcze kilka lat temu aplikacje na telefony i tablety praktycznie nie istniały.

Obecnie poszukuje się już osób wyspecjalizowanych tylko w tym temacie. Osoby, które ukończyły informatykę mogą również zająć się szeroko pojętą branżą e-commerce, czyli sprzedażą w internecie. Tutaj poszukuje się przede wszystkim grafików oraz specjalistów od pozycjonowania stron. To ostatnie stanowisko wydaje się dosyć perspektywiczne, bowiem coraz więcej firm korzysta z usług agencji pozycjonujących.

Dodaj komentarz