Zatroszcz się o zdrowie w trakcie ciąży – przetestuj najistotniejsze porady

W zwyczajnym jadłospisie ciężarnej muszą każdego dnia występować owoce, jarzyny, warzywa strączkowe, produkty zbożowe, produkty pochodzenia zwierzęcego. Wypada zachować umiar w pożywieniu tłuszczów, rafinowanego cukru oraz soli. Wyznaczone jest picie gigantycznych ilości wody. Nie rekomenduje się napojów kofeinowych ani produktów spożywczych zawierających środki konserwujące lub ewentualnie inne substancje syntetyczne (na przykład barwniki, akcesoria smakowe). Ciężarnym zdarza się wypaczone łaknienie – apetyt na substancje niejadalne (takie jak glina czy krochmal do usztywniania tkanin), których spożywanie ma okazję spowodować niedożywienie i zatrucie. Wypada unikać zagrożeń występujących w środowisku, takich jak nadmierne dawki promieniowania rentgenowskiego czy złe substancje chemiczne.

Rekomenduje się ograniczenie zastosowania preparatów w sprayu oraz chemikaliów użytkowanych w gospodarstwie domowym – więcej rad odszukasz na witrynie https://mulinek.pl/poduszki-z-falbanka.html. Nie należy się wystawiać na wpływ zanadto wysokiej temperatury, aby się nie przegrzać. Dobrze jest unikać forsownej gimnastyki, długiego stania oraz przesadnego wysiłku. Wypada też pamiętać o prawidłowym zapinaniu pasa bezpieczeństwa. Regularne badania medyczne zmniejszają ryzyko śmierci podczas ciąży. W państwach, gdzie dostęp do przychodni oraz szpitali jest utrudniony, opcją bywa korzystanie z fachowych rad wykwalifikowanej położnej. Kobieta pozostająca pod opieką medyczną może liczyć na rozpoznanie u niej czynników ryzyka i przedsięwzięcie należytych środków. Zagrożenie stwarza na przykład ciąża mnoga, nadciśnienie, choroby serca oraz nerek lub cukrzyca.

W niektórych państwach ciężarna może się zaszczepić anatoksyną tężcową zapobiegającą tężcowi bobasów. Bada się też (między 26 a 28 tygodniem ciąży), czy nie jest zakażona paciorkowcami grupy B (paciorkowce bezmleczności). Gdyby te bakterie występowały w jelicie grubym, w trakcie porodu mogłyby pozostać przeniesione na płód. Przyszła matka musi być przygotowana do udzielenia lekarzowi lub położnej wszelkich wartościowych wiadomości, dotyczących na przykład przebytych schorzeń. Sama też powinna sporo pytać lub ewentualnie zawiadomić w razie wystąpienia rozmaitych objawów tj. krwawienie z pochwy, nagłe wypieki, silne czy też nieustające bóle głowy lub ewentualnie palców, raptowne pojawienie się zaburzeń wzroku silne bóle brzucha itd.

Dodaj komentarz