Zalety laserowego usuwania żylaków i pieprzyków

Żylaki odpędzają sen z powiek wielu ludziom. Szacuje się, że z tą chorobą boryka się co trzecia dama i co czwarty mężczyzna po 45 roku życia. Jest wiele składników, które dopisują powstawaniu żylaków. Do najpospolitszych przynależą: uwarunkowania genetyczne, nadwaga, siedzący tryb życia, ciąża i brak ruchu. Jest to zatem jedna z chorób cywilizacyjnych, w takim razie częstotliwość jej występowania będzie przyrastać. To schorzenie, zwłaszcza dla kobiet, to poważny kłopot estetyczny.

Jednak problem z żylakami nie sprowadza się tylko do kwestii wyglądu. To schorzenie zagraża również naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Ma prawo albowiem doprowadzić do zapalenia żył, czy też zatoru tętnicy płucnej. Wskazane jest zatem, aby pozbyć się żylaków jak najprędzej. Metod jest kilka: stripping, kriochirugia żylaków, miniflebektomia, laserowe usuwanie żylaków lub usuwanie żylaków metodą RFITT Celon. Idealną z tych metod jest właśnie laserowe usuwanie żylaków. To nowoczesna metoda, która ma porównywalną skuteczność z metodami klasycznymi.

Na czym bazuje laserowe eliminowanie żylaków i pieprzyków? Więcej na usuwanie włókniaków. Zabieg, w jakim wykorzystuje się laser, realizowany jest przez lekarza w warunkach ambulatoryjnych. Wykonuje się go pod kontrolą aparatu USG. Newralgicznym jego celem jest wyłączenie z krwiobiegu chorej żyły. Medyk nakłuwa żyłę, wprowadza cieniutki cewnik i za jego wsparciem wprowadza światło lasera. Po pewnym czasie to światło jest pobierane przez hemoglobinę krwi, co w rezultacie prowadzi do obkurczenia i zamknięcia chorej żyły.

Laserowe zwalczanie żylaków trwa około 30 minut oraz jest wykonywane przy znieczuleniu miejscowym. Po wykonaniu zabiegu doktor zakłada opaskę uciskową, jaką pacjent musi nosić przez parę dni. Nie jest potrzebna dłuższa rekonwalescencja. Wolno spokojnie wrócić do pracy, pamiętając jednakże, aby powstrzymać się od dźwigania ciężkich przedmiotów. Laserowe usuwanie żylaków wolno wykonywać jednocześnie z miniflebektomią, jaka polega na eliminowaniu chorych żył za pomocą specjalnych haczyków chirurgicznych. Te dwa zabiegi łączy się najczęściej w przypadku niewydolności nadrzędnych pni żył. Zapłaty tego zabiegu wahają się 2200 – 3000 zł.

Dodaj komentarz