Wyjazdy – poznaj najważniejsze tajniki komfortowego podróżowania

Według najświeższych danych, jakie opublikowała europejska Komisja Transportu, najprędzej rozwijającą się dziedziną transportu na Starym Kontynencie jest lotnictwo pasażerskie. W minionym roku ilość pasażerów na lotniskach europejskich dorosła o ponad połowę. Na potwierdzenie tych słów, można wypunktować inne dane, wywodzące się z europejskiego Komitetu Turystyki. Organizacja ta, zajmująca się z ramienia Unii Europejskiej obserwowaniem rynku krajoznawczego, ogłosiła niedawno, że branża turystyczna najgorsze chwile ma już za sobą. Większość krajów europejskich potwierdza, iż dorosła liczba przyjeżdżających turystów, jak i zostawianych przez nich pieniędzy. Na tym prostym przykładzie można perfekcyjnie zobaczyć, w jaki sposób rozwój jednej branży czy dziedziny, ma prawo przynieść za sobą następstwa zdarzeń.

Należy się tylko napełniać, iż coraz to bardziej ożywiony ruch turystyczny w Unii Europejskiej wskazuje na powoli polepszającą się sytuację gospodarczą naszego regionu. Według ekonomistów wydatki na odpoczynek i turystykę są jednymi z pierwszych, jakie się w dobie zastoju obcina, jednakowoż ich wzrost jest żwawym sygnałem na odwrócenie nienależytego trendu – przetestuj więcej na girona atrakcje. Greckie ministerstwo turystyki z nieukrywanym zadowoleniem przekazało, iż w stu przeważnie odwiedzanych przez obcokrajowców miejsc w tym kraju, w zeszłym roku dostrzeżono niewielki, jednakowoż zauważalny wzrost wpływów ze sprzedaży biletów wstępu. Ta, wydawałoby się niewiele oznaczająca wiadomość, jest dla tamtejszego rządu ogromnie ważną, bowiem wskazuje to jednoznacznie, że turyści z całego świata zaczęli powtórnie przyjeżdżać do kolebki starożytnej cywilizacji.

Zwłaszcza niepokojące dane napływały dwa lata temu, kiedy to okazało się, że greckie zabytki i muzea odwiedziło w porównaniu z latami ubiegłymi o ponad połowę mniej turystów. Działania z biletów wstępu są tylko ułamkiem dochodów tego kraju, pomimo tego mniejsza ilość odwiedzających ten kraj oznaczała poważne problemy dla hotelarzy, sklepikarzy i szeregu innych zawodów. W sumie zastój w branży turystycznej w Grecji doprowadził do bankructwa ponad pół miliona korporacji, co oznaczało obniżenie poziomu dochodów dla co ósmego Greka. Ostatnie dane pozwalają jednakże na zachowanie uważnego optymizmu, podpartego nie jedynie danymi wywodzącymi z greckiego urzędu statystycznego.

Dodaj komentarz