Współczesne kamieniarstwo – jaki kamień wybrać?

Zanim wybierzesz kamień, jako element wykończeniowy dla własnego lokalu mieszkalnego, poznaj jego wszystkie właściwości – zarówno zalety, jak i wady. W najwyższym stopniu praktyczny okazuje się bowiem granit – kamień ten nie ściera się oraz nie plami, a na domiar tego wolno czyścić go zwykłymi detergentami. Gorszy w przeznaczeniu aniżeli granit jest marmur, albowiem ten rodzaj kamienia swobodnie się rysuje i matowieje. Prócz tego marmur może zostać zniszczony przez tłuszcz, a nawet niezwykle słabe kwasy. Z tego również względu marmur musi zostać zaimpregnowany właściwą substancją przeznaczoną do kamienia – na szczęście preparaty te dostępne są w sklepach.

Trawertyn natomiast to kamień porowaty, który podatny jest na wchłanianie tłuszczu oraz gromadzenie kurzu. Z tego względu kamień ten powinien pozostać zabezpieczony nadzwyczajną substancją – najczęściej żywicą. Jest to tak zwana resina transparentna, jaka w końcowej fazie pokrywana jest impregnatem. Każdy z tych kamieni wolno pielęgnować w pokrewny sposób, albowiem wystarczy tylko umyć je wilgotną szmatką, a po pewnym czasie zastosować specjalne środki do czyszczenia. Marmur jest skałą osadową, w następstwie tego także jego naturalna barwa jest najczęściej jasna, co potwierdza kamieniarstwo szczecin. Na potrzeby nowoczesnego człowieka barwę skały zmieniono, dlatego dziś na rynku wolno zakupić ją w nieomalże wszystkich kolorach, o jakich tylko zamarzymy oraz jakie pasują do wnętrza stworzonego przez nas mieszkania.Teraz marmur znajduje niezwykle szerokie przeznaczenie w wykańczaniu wnętrz mieszkalnych, w następstwie tego przez wielu ludzi uważany jest za materiał wykwintny, charakteryzujący się wysoką ceną. Zazwyczaj to właśnie ludzie zamożni stosują go, jako detal dekoracyjny również w mieszkaniu, jak oraz w ogrodzie.

W dzisiejszych czasach marmur wykorzystywany jest w niemal wszystkich pomieszczeniach w domu, wobec tego może być używany w salonie, sypialni, kuchni, czy także w holu i łazience. Wadą kamieni wykorzystywanych w aranżacji wnętrza lokalu mieszkalnego jest też ich dosyć wysoka cena. Najdroższe są znaczne kamienne płyty, które pozyskiwane są przez konsumentów składów kamienia. Takie płyty należy porządnie przeciąć, obrobić i dopasować ich wielkość do wymiarów, jakie chcemy zastosować w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz