Woda ozonowana – najnowszy kierunek w przemyśle spożywczym

Woda z ozonem to najnowszy kierunek w przemyśle spożywczym. Z tego względu opłaca się korzystać z oferty przedsiębiorstwa Ozon Food, wykonującej specjalnie opracowane instalacje do ozonowania wody przemysłowej. Można wybierać systemy proste, jak i modułowe. Ich opcje to: oprysk albo mycie produktów, linie technologiczne, linie sortownicze, przenośniki, kanały wodne, dezynfekowanie powierzchni, dezynfekcja urządzeń oraz dezynfekcja opakowań. Nieskomplikowana dezynfekcja z wykorzystaniem ozonu ma wiele zalet. Przede wszystkim ozonowanie wody przemysłowej to spora wartość, jaka przekłada się na renomę danej firmy.

Cenią to albowiem kontrahenci, jak i konsumenci. Z wykorzystaniem wody ozonowanej można wyczyścić wszystko, co można znaleźć na terenie konkretnego zakładu. Samo dezynfekowanie zajmie także mniej czasu niż w wypadku zastosowania tradycyjnych sposobów. To, że eliminuje się w pełni środki chemiczne jest na równi znaczące. Cechy ozonu pozwalają na ulepszenie parametrów fizyko – chemicznych, atutów pod kątem smaku, zapachowych i wizualnych wody.

O3 to jeden z silnych utleniaczy, czyli można go wykorzystać do uzdatniania wody pitnej i wody procesowej w zastosowaniu przemysłowym. Co znaczące, w trakcie ozonowania wody likwidowany jest ozon resztkowy, trafiającego ze zbiorników kontaktowych do specjalnych destruktorów. Do tego, jak sporo atutów przynosi dezynfekowanie wody za pomocą ozonowania można nabrać przekonania już po pierwszej konsultacji z pracownikami firmy a także po zobaczeniu tego, jakie właściwości mają wybrane produkty z oferty.

Urządzenia są odporne na wpływ wody, a więc w trudnych okolicznościach branży spożywczej sprawdzają się doskonale. Zaprezentowane maszyny działają samoczynnie oraz obsługuje się je sprawnie. Ozonowanie wody pozwoli przedsiębiorcy posłużyć się certyfikatem „Bezpieczna Żywność”. Każda instalacja jest zaprojektowana pod oczekiwania klienta, co zapewnia sporo korzyści. Można liczyć też na serwis. Woda ozonowana może być wykorzystywana do mycia: owoców i warzyw, mięsa, ryb i owoców morza, jaj oraz nadaje się pod spersonalizowane wykorzystanie.

Dodaj komentarz