Wellness oraz Spa – zatroszcz się o swoje ciało

Filozofia Spa jest legendarna w Polsce dopiero od paru lat. Pojęcie Spa pochodzi z łaciny i znaczy mniej więcej tyle, co zdrowie zdobywane przez wodę. Jest ona najistotniejsza dla ludzkiego ciała, uspokaja, pobudza do działania, relaksuje. Zapewnia też spokój ciału i duszy.

Spa zaleca pielęgnację przez dobór zabiegów opartych na rozmaitego masażach i kąpielach. Zabiegi te zwilżają, ujędrniają oraz żywią ciało. Pozwalają też na relaks umysłu gdyż zapewniają relaks, odstresowują oraz działają uspokajająco. To właśnie dzięki nim każdy błyskawicznie odzyska energię, pokrzepi swoją odporność organizmu i polepszy sobie nastrój. Są one szczególnie faworyzowane w okresie zimowym, kiedy brakuje słońca. Przez to mamy pokaźniejszą skłonność do zmęczenia, łapania infekcji i depresji. Dziś Spa wolno odnaleźć niemal w każdym ośrodku wypoczynkowym, sanatoriach i w pokaźniejszych miastach.

W Spa można skorzystać pomiędzy innymi z masaży, hydroterapii, kąpieli, jaccuzi, solarium, sauny, łaźni fińskiej, zabiegów pielęgnacyjnych całego ciała ludzkiego, fitness, zabiegów kosmetyki estetycznej oraz wielu innych. Pojęcie to pozostało użyte po raz pierwszy w 1958 roku przez amerykańskiego doktora. Zauważył on potrzebę pozostawiania ciała i umysłu w równowadze. Nadrzędną rolę odgrywa tutaj połączenie fitness- u z trafnym nastrojem oraz samopoczuciem.

To właśnie dzięki jego podejściu ludzie zaczęli zwracać znacznie większą uwagę na swój wygląd. Zaczęto dążyć do osiągnięcia wysportowanego ciała. Atrakcyjny wygląd oraz idealna praca zaczęły wyznaczać prestiż i osiągnięcie sukcesu. Ludzie zaczęli dostrzegać potrzebę współgrania ze sobą pracy oraz życia prywatnego. Po ciężkim dniu należy zrelaksować się umysł poprzez słyszenie beztroskiej muzyki, czytanie książki bądź też to właśnie dzięki szklance zielonej herbaty.

Tudzież stres najpoprawniej jest rozładować przez wysiłek fizyczny na siłowni, aerobiku itp. – a kiedy chcesz polepszyć swoje ciało, przetestuj również Wellness Pro Club. Ciało możemy uspokoić dzięki aromatycznej kąpieli, masażowi bądź w wizycie w saunie. Powinniśmy również zwracać uwagę na to, co jemy, albowiem to w znacznej mierze determinuje nasze samopoczucie. Wellness to nie tylko sposób na życie, niemniej jednak filozofia, to właśnie dzięki jakiej czujemy się zdrowi, atrakcyjni i zrelaksowani.

Dodaj komentarz