W jaki sposób zadbać o czworonoga oraz jak go wychować?

Ustawa o wyłącznej sprzedaży piesków rasowych pochodzących z zarejestrowanych hodowli, ma na celu nie uderzenie w pasjonatów kundelków, lecz o zmniejszenie ilości mieszańców z powodu niekontrolowanego rozmnażania psów. To przykre, nie każdy kundelek ma szczęście trafić do miłującego domu, często kończy jako pies pozostawiony samemu sobie, a jego życie jest w każdym czasie zagrożone z przeróżnych względów. Ile razy w telewizji obserwowaliśmy reportaże o porzuconych, zrozpaczonych czworonogach, jakich życie jest jednym wielkim cierpieniem. Miłując psy, nie można na to patrzeć bez emocji. O czworonoga należy zadbać – by dowiedzieć się więcej zajrzyj na http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/szkolenie-szczeniat/kiedy-zaczac-szkolic-psa-szczeniaka-i-od-czego-zaczac/. Jeśli człowiek, jako istota rozumna ma wpływ na ograniczenie takiego rozmnażania, powinien uczynić wszystko co w jego mocy, by temu zapobiegać.

W hodowlach, psy rozmnażane są wprawnie, a nowi posiadacze najczęściej dokładnie wybierani przez hodowców. Nie ma co ukrywać, że kluczowym zamierzeniem części hodowli psów rasowych jest prędki zarobek. Bez trudu wolno odszukać w internecie ogłoszenia o sprzedaży suki hodowlanej, bez względu jakiej rasy, w wieku 3 – 4 lata. Ze zdjęcia spoglądają na nas smutne oczy, serce się kraje, jak człowiek rozważy, że ktoś tego pieska miał przez kilka lat tylko po to, aby zapewnić sobie parę miotów szczeniąt oraz właściwe pieniądze, a dziś ta suczka, która dała mu przychód, ma obowiązek iść do innego domu, do innego właściciela, bowiem już swoje zrobiła oraz jest niepotrzebna. W tego rodzaju hodowlach, suczki są traktowane podmiotowo, przeważnie ich organizmy są wyniszczone licznymi ciążami, a przed następnym właścicielem długa droga, aby doprowadzić ich zdrowie do dobrego stanu.

Na szczęście, większa część hodowli traktuje swoją pracę jako misję przedłużenia rasy, rodzice przyszłych szczeniąt są pieczołowicie dobierani, nie może być mowy o kojarzeniu zwierząt spokrewnionych, a te, które swoją rolę spełniły, mają zapewnioną szczęśliwą emeryturę do końca życia. Wynika z tego, że oraz hodowle bywają znacznie bardziej lub mniej odpowiedzialne. To smutne, związek kynologiczny właściwie nie jest zainteresowany kontrolami hodowli, choć powinien taką funkcję spełniać. Także telewizja niejednokrotnie pokazywała, w jakich odrażających warunkach żyją psy rasowe, rozmnażane w wielkich ilościach w celu szybkiego zysku.

Dodaj komentarz