W jaki sposób kurować hemoroidy i obniżyć ich bolesność?

Kurowanie hemoroidów nie jest bezproblemowe. Choroba ta może przytrafić się odpowiednio każdemu z nas, bez względu na wiek. Kiedy tak właściwie żylaki odbytu zaczną skutecznie uprzykrzać nam życie, w owym czasie na pewno warto zasięgnąć kompetentnej rady lekarza. Istnieje także kilka domowych sposobów na hemoroidy, jakie możemy wykorzystać w walce z niepożądanymi guzkami krwawniczymi. Hemoroidom sprzyjają długotrwałe stany zapalne, brak ruchu, a również niewłaściwa dieta. Jeśli nie chcesz dopuścić do ich rozwoju, koniecznie zwróć szczególną uwagę na swój styl życia oraz nawyki żywieniowe.

Kiedy natomiast żylaki odbytu już się pojawiły, sięgnij po przetestowane domowe sposoby. Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych metod leczenia hemoroidów. Pośród przeważnie wymienianych ziół przynoszących ulgę w leczeniu żylaków odbytu pojawia się przede wszystkim tak nazywany oczar wirginijski.

Zioło to nazywane jest również orzechem czarnoksięskim i świetnie nadaje się do walki z guzkami krwawniczymi. W medycynie przeważnie użytkuje się korę i sproszkowane liście tej rośliny, które służą do robienia okładów. Kolosalne znaczenie w leczeniu hemoroidów ma też kasztanowiec przeciętny. Związki zawarte w kwiatach tej rośliny mają przedsięwzięcie antybakteryjne i rozluźniające. Kasztanowiec, tak samo jak wyżej przytoczony oczar, dedykowany jest do użytku zewnętrznego. Bandaże z tego zioła na dodatek zapobiegają rozwojowi stanów zakrzepowych w hemoroidach. Co jeszcze przyniesie ulgę? Kiedy cierpimy na hemoroidy, niesłychanie ważne jest dbanie o dobrą higienę intymną.

Nie wolno zapominać o dokładnym podcieraniu się po każdej wizycie w toalecie. Co więcej, najpoprawniej do tego celu używać miękkiego i bezzapachowego papieru toaletowego. Barwiony papier ma prawo wywoływać podrażnienia. Ulgę w hemoroidach może przynieść nam również posmarowanie okolicy odbytu wazeliną lub ewentualnie olejkiem z kiełków pszenicy. Żeby zmniejszyć ból i obrzęk towarzyszący guzkom krwawniczym, wolno też sięgnąć po kostki lodu bądź też właściwe ziołowe czopki, które dostępne są w aptekach bez recepty. Jeżeli to nie pomaga, zajrzyj na usuwanie hemoroidów gdzie znajdują się wiadomości o leczeniu.

Dodaj komentarz