Trunki i drinki – w jaki sposób łączyć?

Drink (z ang. napój) jest koktajlem alkoholowym w skład jakiego wchodzą alkohol (w rozmaitych wariacjach) oraz soki, nektary i inne typy napojów. Picie drinków ( zwłaszcza tzw. long drinków)jest opcją do ostrego upijania się za pomocą tzw. short drinków przygotowywanych z reguły z mocnych alkoholi bez środków rozcieńczających. Są jeszcze tzw. shots (z ang. strzał) są to drinki o objętości 50ml obejmujące najczęściej tylko gorzałkę. Drinki są aktualnie jednym z w najwyższym stopniu pożądanych i zazwyczaj zamawianych w klubach napojów. Napoje te cieszą się taką popularnością, że powstają wyjątkowe szkoły barmańskie w których uczy się ich zgodnego przyrządzania, zaś ich absolwenci są barmanami których zatrudniają bardzo dobre lokale na świecie, patrząc na to z takiej perspektywy wolno zaryzykować stwierdzenie, iż sporządzanie drinków stało się sztuką.

Stworzenie trafnego drinka potrzebuje zatem kunsztu i precyzji i dokładnego doboru ilości oraz rodzaju składników tak żeby kompozycja smakowała niepowtarzalnie a zarazem orzeźwiająco – rekomendujemy https://www.forfiterexclusive.pl/koniak/. Przygotowanie porządnego drinka w szeregu przypadków jest wielostopniowe i żąda przestrzegania tzw. „złotych reguł” jak np. dobór właściwej ilości i typu alkoholu, użycie precyzyjnych narzędzi oraz należytych technik miksowania, zdarza się, iż nawet drobne odstępstwo od tych reguł w całości zmienia smak drinka. Najbardziej kultowe drinki to long drink (objętość 100-250 ml) short drink (objętość 60-100 ml) i shot (objętość 50 ml). Pierwszy jest przygotowywany z mieszaniny alkoholu i środków rozcieńczających jak np. soki czy też napoje drugi w większości wypadków z alkoholu oraz lodu, zaś trzeci to sam alkohol, nieraz wysokoprocentowy.

Przygotowanie drinków ma przeważnie miejsce krótko przed ich spożyciem zazwyczaj na oczach gości co dodatkowo sprzyja ich atrakcyjności, podaje się je w wymyślnych oraz w wielu przypadkach bogato zdobionych kieliszkach lub też szklankach. Drinki podaje się najczęściej schłodzone, bo po ociepleniu tracą swój smak. W największym stopniu znanymi long drinkami są np. Cuba Libre bądź też Gin z Tonikiem, z short drinków wolno wyróżnić: Margaritę oraz Whisky & soda zaś shoty to: Wściekły pies lub Cerebro.

Dodaj komentarz