Rozwód – pomoc prawnika będzie niebezużyteczna

Rozpad rodziny, a przede wszystkim odejście jednego z rodziców jest wybitnie silnym doświadczeniem uczuciowym dla dziecka w każdym wieku. W wielu wypadkach, dzieci są użytkowane przez rodzicieli w kwestiach rozwodowych jak przysłowiowe karty przetargowe. Niewielu potrafi rozstać się w sposób kulturalny, mając cały czas na względzie dobro dzieci, które i tak czują się zagubione w tej sytuacji. W szeregu przypadków, dzieci przyznają sobie winę za rozwód swoich rodzicieli. Wydaje im się, że na tyle były niegrzeczne, nie właściwe, że rodzice powinny się rozejść. To poczucie winy, o ile nie pozostanie skorygowane przez psychologa, może w nich pozostać nawet do końca życia.

Sąd rozsądzając zagadnienia procesu rozwodowego, przede wszystkim musi skoncentrować się na małoletnich maluchach, żeby ich dobro nie pozostało naruszone. Zdarzają się sytuacje, kiedy sądy odmawiają rozwodu, ponieważ dziecko zostałoby przez rozwód rodziców bardziej pokrzywdzone, aniżeli posiadając oboje rodziców przy sobie.

W zasadzie takie sytuacje mają miejsce w przypadkach, gdy dzieci są chore oraz potrzebują wyjątkowej opieki obojga rodziców. Nie ma dwóch tożsamych spraw rozwodowych. Ludzkie życie jest tak indywidualne, iż też rozwody są szczególnymi, różnorodnymi przypadkami. Zdarzają się sprawy rozwodowe, na których małżonkowie stawiają się z gotowym ‚planem’ na dalsze życie i wychowanie dzieci, jednak zdarzają się, niestety częściej, sprawy, na jakich dzieci są kartą przetargową, a małżonkowie wygarniają wszystkie przysłowiowe brudy ze własnego życia.

Rozwód, nie jest w takim razie dla sądu sprawą oczywistą – kiedy dorośli nie mogą dojść do porozumienia, sąd musi zadecydować o przyszłości dziecka bądź dzieci, aby zabezpieczyć przede wszystkim interesy małoletnich – przetestuj rozwód świdnica. Trudne są też sprawy rozwodowe, jakie potrzebują podziału majątku. I nie jest istotne, czy majątek jest obszerny, czy mały – czasami kwestią sporną ma okazję być stary samochód, rower, zwierzęta domowe. Ktokolwiek, kto składa pozew rozwodowy do sądu, ma obowiązek zastanowić się na początku, czego oczekuje od drugiej osoby oraz spróbować dojść do porozumienia ze współmałżonkiem. Oszczędność czasu, pieniędzy oraz zdrowia. Najcięższe są sprawy, w których dzieci są świadkami przemocy domowej, patologii w rodzinie oraz same są zagrożone przez najbliższe im figury.

Dodaj komentarz