Prywatna firma pomysłem na swoją przyszłość

Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej pojawiło się dużo propozycji dla ludzi potrzebujących otworzyć prywatną jednostkę gospodarczą, czyli wziąć sprawy w swoje ręce. Wiele osób, zwłaszcza w wieku średnim nie jest zadowolonych ze swojej dotychczasowej pracy, lub ewentualnie po redukcjach etatów w zakładach pracy nie może po prostu odszukać dodatkowego zatrudnienia.

Na podstawie unijnych przepisów stworzono wiele biur informacyjnych, w których prezentowane są rozmaite programy dla osób poszukujących innowacyjnych możliwości, w zasadzie skierowanych do tych, którzy chcą założyć własną firmę i zdobyć dotację. Samozatrudnienie jest znakomitym pomysłem na własną przyszłość, posiadając własną jednostkę jesteśmy zależni sami od siebie oraz od swoich pomysłów na prowadzenie aktywności. Jakie są bazowe założenia prowadzące do uzyskania dotacji? Programy unijne skierowane są przede wszystkim do osób ludzi bez pracy, nie pracujących aktywnie, oraz do pracujących, jacy mają nieszablonowy, innowacyjny pomysł na swoją aktywność. Preferencje mają osoby do 25 roku życia – dla kobiet nie ma określonego limitu wiekowego. Pierwszym krokiem jest złożenie godziwego wniosku rekrutacyjnego w określonym terminie.

Punktacja wskazana w tym dokumencie daje nam możliwość przejścia do kolejnego etapu konkursu oraz zajęcia wskazanej pozycji w rankingu starających się o dotację. Można dostać pomocnicze punkty za ofertę aktywności oczekiwanej w danym regionie. Zgłaszających swój udział w konkursie jest z reguły sporo więcej niż możliwości dotacji, swój projekt oraz biznes plan należy w takim razie przygotować z poprawną starannością. Zwycięzcy tego typu konkursów, mogą zdobyć dotacje w wysokości maksymalnie 40 tys. złotych, co powinno zaspokoić koszty uruchomienia jedno lub ewentualnie dwuosobowej firmy – na stronę i własne logo. jeśli potrzebujesz projektu – przetestuj projekty logo.

Jeżeli dodatkowo korporacja nie pragnie odrębnego lokalu na swoją siedzibę, można się skupić już jedynie na prowadzeniu działalności i dalszym jej rozwoju. 40 tys. złotych to suma i wielka oraz mała. Patrząc na nią z pozycji firmy wymagającej wynajęcia lokalu, opłacenia mediów, pracownika – wolno przypuszczać, że konieczne będą ponadprogramowe finanse na pierwszy okres aktywności. Zakładając e-firmę, kwota taka pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie witryny internetowej sklepu, na należyte umieszczenie reklam. We własnej firmie będziemy rządzić sami, od nas też tylko zależeć będzie jej sukces.

Dodaj komentarz