Protezy kolan i biodra – wsparcie ortopedy oraz terapii rehabilitacyjnej

Najczęstszą przyczyną problemów układu ruchu są zwyrodnienia stawów, szczególnie stawu biodrowego. To przykre choroba ta staje się w dzisiejszym świecie coraz to powszechniejsza, dlatego także duże wykorzystanie ma endoproteza biodra. Współcześnie życie toczy się błyskawicznie, człowiek potrzebuje kolosalnej kondycji, by dorównać kroku potrzebom, jakie musi zaspokoić. Najczęściej odbija się to na jego zdrowiu.

Prócz tego nasz układ biodrowy nieraz obciążony jest nadmiarem zbędnych kilogramów, co sprawia, że znacznie częściej choruje. Prócz tego, staw biodrowy w życiu każdego człowieka odgrywa szczególnie istotną rolę, co sprawia, że kiedy rozpoczyna chorować potrzebna jest szybka pomoc, a w szczególnie ciężkich, przewlekłych wypadkach nawet endoproteza biodra.

Wolno ogłosić, że endoproteza biodra gra rolę części zamiennej. Część ta ma zastępować zniszczony, chory staw i pozwalać potencjalnej osobie na zdrowe, bezbolesne funkcjonowanie – znacznie więcej na stronie rehabilitacja warszawa. Zabieg, jakim jest endoproteza biodra wykonuje się najczęściej wtedy, gdy istnieje taki stan bioder, w jakim nie można przeprowadzić innych zabiegów, bowiem nie dają one efektów. Jeżeli mamy do czynienia ze schorzeniem stawu kolanowego, w niektórych, kiedy tak właściwie nie pomagają zabiegi rehabilitacyjne, niebezużyteczna jest endoproteza kolana, czyli wszczepienie protezy. Nim nastąpi zabieg, jakim jest endoproteza kolana, pacjent musi poznać wszelkie dopuszczalne powikłania, oraz dowiedzieć się, jakie może być potencjalne ryzyko operacji.

W większości wypadków endoproteza kolana wykonywana jest w sytuacji, kiedy ruchomość stawu kolanowego jest ograniczona oraz stwarza ból. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być na pozór niegroźne draśnięcie, zapalenie, i degeneracja chrząstki, którą jest pokryta kość. Prócz tego endoproteza kolana wskazana jest wśród osób o wiele posuniętych w wieku, a także tych, jakie charakteryzują się wadą postawy. Nie od razu lekarz zaleca wykonanie tego zabiegu, wskazany jest on dopiero wtedy, kiedy lekarstwa czy fizjoterapia nie odnoszą pożądanego skutku. W najtrudniejszych przypadkach wykorzystuje się tak zwaną protezę całkowitą, głównie wtenczas, gdy stan kolanowy jest nieomalże całkiem zużyty. Protezę stabilizuje się wyjątkowym cementem, dlatego już w krótkim czasie po zabiegu można ją obciążać.

Dodaj komentarz