Praktyczna nawigacja witryny – jakim sposobem ją opracować?

Co jest niezbędne, by napisać stronę? Teoretycznie może to być dowolny edytor tekstu, no i bezsprzecznie dobre chęci. Projektowanie witryn internetowych WWW żąda użycia należytych edytorów tekstowych, jakie różnią się od tych sztampowych. Przede wszystkim edytor taki służy do wpisywania poleceń dotyczących formatowania tekstu przyszłej witryny. W tej grupie wyróżnia się dwa typy edytorów – tekstowe i graficzne.

Projektowanie stron WWW można oprzeć o edytor FrontPage, dogodny w pakiecie biurowym Microsoft Office. Żeby się nim posługiwać, nie wypada znać języka HTML, albowiem stronę internetową tworzy się w nich jak w przeciętnym edytorze tekstu, a cały kod HTML wytwarza automatycznie program. Takie edytory nie dają jednakże pełnej kontroli nad zawartością witryny. Można korzystać z bogatych narzędzi, lecz czasem nauka wszelkich dyspozycji takiego edytora, ma prawo zabrać znacznie więcej czasu, niż nauka podstaw HTML.

Do tego generują jeden kod więcej, co zwiększa objętość witryny i powoduje, że niezwykle trudno ją następnie korygować przy użyciu edytorów tekstowych. Projektowanie witryn internetowych WWW w edytorze FrontPage w szeregu przypadków aktywuje nieprawidłowy sposób wyświetlania w co niektórych legendarnych przeglądarkach internetowych – witryny komponowane w edytorze FrontPage, najpoprawniej wyświetlają się w przeglądarce Internet Explorer. Na projektowanie witryn WWW gigantyczny wpływ ma pierwsze wrażenie, wywarte na ewentualnych internautach. Internet to miliony stron internetowych – jeżeli wejdzie się na jedną z nich i nie zrobi ona stosownego wrażenia, już się na nią nie wróci. W następstwie tego niesłychanie istotne jest, żeby domena internetowa była możliwie najlepiej dopracowana już w czasie jej pierwszej prezentacji w Internecie – przetestuj strony internetowe olsztyn. Projektowanie witryn internetowych WWW to w głównej mierze dobór należytego tekstu oraz grafiki.

Teksty nie mogą być banalne, zbyt długie i niestarannie napisane. Jeśli tekst jest dłuższy należałoby stosować punkty, akapity bądź rozdziały. W razie powoływania się na inne teksty należy zawsze podawać ich źródło. Wypada także pamiętać o sprawdzaniu błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub stylistycznych. Projektowanie witryn WWW musi także opierać się na grafice. Grafika musi być poprawnie dobrana do serwisu.

Dodaj komentarz