Pożyczanie pieniędzy od lombardu – wady oraz plusy

Nagminnie słyszy się o tym, iż zostawia się lombardzie miarodajne rzeczy, aby otrzymać pożyczkę. Jest to zastaw, który ma bronić właściciela lombardu przed niespłaceniem długu. Dzięki temu lombard dostaje czasami złoto, biżuterię, samochody lub inne tego typu kosztowności ruchome. Nieruchomości bardzo rzadko są zastawiane. Pożyczki od lombardu nie są jakkolwiek pożądane.

Dlaczego? Ponieważ nie zawsze są to pożyczki na mały procent. Gdy jednakże bank nie chce pożyczyć nam dewiz – to ostatnia deska ratunku. Trzeba jednakże liczyć się z tym, iż powinniśmy oddać dla lombardu w ogromnej mierze więcej, aniżeli pożyczyliśmy. Tak jest nie tylko przy tej instytucji. Każdy podmiot pożyczający finanse ma własny cennik oraz nalicza procent, jaki jest najzwyczajniej w świecie egzekwowany i to cały czas. Jeżeli jednak nie posiadamy pieniędzy – doskonałym sposobem jest zastaw.

To właśnie dzięki temu tracimy pewną rzecz, ale za to nie posiadamy zobowiązań finansowych. Lombard wycenia wyznaczoną ruchomość. Nie liczmy jednakże na to, że wycena będzie na naszą najlepszą korzyść. Z tym jest największy problem. Często lombard narzuca na pożyczkobiorcę gigantyczny procent.

Dzięki temu lombard zarabia jeszcze więcej, a pożyczkobiorca traci oraz to istotną sumę pieniędzy. Jeżeli nie ma on pieniędzy – traci on zastaw, jaki pozostał wcześniej włożony do kasy lombardu – tak działa skup złota Oleśnica. Jest to pewien przedmiot, jaki również prezentuje wartość.

Niekiedy nawet większa, aniżeli pożyczona suma. Nic w następstwie tego dziwnego, że lombard jest odwiedzany w ostateczności. Jest to jednak zgodna z prawem inwestycja, jaka zezwala wyjść z dołka finansowego. Niestety, często kosztem straty ulubionej biżuterii lub nawet auta. Wszystko jest legalne i zgodne z rozporządzeniem. Lombard ma prawo określić wysoki procent na rzecz własnego klienta. Tak samo, jak banki czy też innego instytucje pożyczające finanse. Banki jednak posiadają konkurencję i muszą uważać, albowiem inne filie mogą przebić ich propozycję. Lombard to własnego rodzaju wyłączność, dlatego właściciele nie przejmują się rywalizacją oraz mają wolną rękę w sprawach określających oprocentowanie.

Dodaj komentarz