Posadzka i dbanie o parkiet – cyklinowanie

Jedna z fundamentalnych płaszczyzn komponujących wnętrze, innymi słowy podłoga, ma prawo być uznana za wizytówkę lokatora lokalu. Wkraczając pierwszy raz do cudzego mieszkania można wyrobić sobie zdanie o jego właścicielu przyglądając się naturalnie podłodze. Podłoga poświadczy o zamiłowaniu mieszkańca do czystości i porządku lub wyraźnie przeciwnie. Jej wygląd oraz opracowanie stanowi sugestię co do życiowej nastawienia użytkownika. Podłoga przykryta aksamitnym dywanem będzie przystawała do osoby ceniącej sobie ciepło oraz kameralność lokalu mieszkalnego, zamiłowanie do wygody oraz kapki luksusu. Pusta i odkryta podłoga zaświadczy poniekąd do stylu życia przedkładającego minimalizm, prostotę, praktyczność wnętrza.

Dokładniejsze przyjrzenie się posadzce zdradzi, czy wykorzystywały ja jakieś zwierzątka – pieski, koty, króliki lub inne gryzonie. Mogą być także świadectwa krańcowe, powiadające o niezrozumieniu mieszkańca lokalu, jaka jest fundamentalna funkcja podłogi, a jak na pewno nie powinna być. Zgniłe drewno podłogo dowodzi, że nie wypada rozpatrywać jej jako suszarni, a zwęglone, że nie nadaje się na miejsce pod ognisko. W popularnych tysiąclatkach, inaczej budowlach, jakie powstały jako wynik akcji „Tysiąc szkół na tysiąclecie” montowano nieraz eleganckie oraz estetyczne podłogi drewniane, czyli parkiety.

Wyglądały one imponująco, zwłaszcza na długich oraz dużych szkolnych korytarzach oraz salach gimnastycznych. By osiągnąć taki wygląd potrzebne były nie tylko zabiegi higieniczne oraz konserwacyjne ( w tym cyklinowanie Warszawa – http://skorekparkiety.pl/) personelu porządkowego, jakkolwiek oraz wdrożenie należytych zasad ich użytkowania. gorzej sytuacja wybladłą w klasach, gdzie mimo noszenia kapci na zmianę, podłoga ulegała zabrudzeniu – wylał się atrament, farba na zajęciach plastycznych, sok, itp. Najgorsze plamy robił czarny atrament z kałamarzy.

Przy drobnych plamkach uczniowie byli oprawieni do osobistego wiórkowania podłogi. Nie wiele to dawało poza szeregiem zarysowań dookoła plamy. Zatrudniano w takim razie rodziców winowajcy, aby wycyklinowali zniszczone miejsce. Mimo że cyklinowanie parkietów żąda specjalistycznych umiejętności, podejmowali się tego co ambitniejsi ojcowie. Inni zlecali cyklinowanie szkolnemu konserwatorowi lub fachowcowi z zewnątrz.

Dodaj komentarz