Podroż do Anglii – podróżowanie oraz praca

Anglia to kraj, który ma prawo zaproponować dla przyjezdnych dużo atrakcji krajoznawczych. Parki rozrywki, parki krajobrazowe, zamki i pałace, jeziora, a również okoliczne wysepki; to wszystko można zwiedzać przybywając do w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Należałoby jednakże zająć się poszczególnymi miejscami Wielkiej Brytanii, nie wychodząc poza granice Anglii – a do Anglii dowiezie Cię busy do Anglii.

Pierwszym z atrakcyjnych oraz nadzwyczaj atrakcyjnych miejsc jest hrabstwo Wiltshire w południowej Anglii. W hrabstwie tym leży miasto Salisbury. Oddalając się od niego na 13 kilometrów trafimy do niezwykle mistycznego miejsca. Przed naszymi oczami pojawi się nieprosta formacja ogromnych kamieni ułożonych w osobliwy krąg.

Sporo z nich tworzy niejako kolumny podpierające skalne bloki złożone na nich poziomo. Inne, trochę mniejsze stoją samotnie w pobliżu. Całe to skalne skupisko wydaje się być stworzone w wiarygodnym konkretnym celu, nie bez powodu ułożone oczywiście w ten sposób. Ta megalityczna budowla nazywana jest Stonehenge i tak na prawdę jest znana na całym świecie.

Co do jej przeznaczenia nie jest ono bliżej legendarne, niemniej jednak mówi się, że mogła być powiązana z kultem księżyca i słońca. Ów zespół głazów jest otoczony wałem ziemnym oraz na jego zewnątrz jesteśmy w stanie trafić na groby, których powstanie datuje się nawet na rok 3100 przed naszą erą! Niemniej jednak badając kamienie owego kręgu ustalono, że ich powstawanie miało pewną chronologię oraz nie wszelkie pojawiały się w tym samym czasie.

W stolicy Anglii Londynie jesteśmy w stanie trafić na wiele interesujących, zabytkowych oraz specyficznych obiektów. Jednym z nich, będących wizytówką miasta jest duża wieża zegarowa, innymi słowy słynny Big Ben. Budowla ta powstała w 1858 roku, na zgliszczach Pałacu Westminsterskiego, który pozostał odbudowany razem ze wspomnianą wieżą. Niemniej jednak wypada zaznaczyć, że początek budowy, to rok 1834.

Teraz wstępuje ona w skład zespołu pałacowego, który to pałac składa się z 1200 pomieszczeń, oraz trzech kilometrów korytarzy. Kompleks wybudowany jest w stylu neogotyckim, co dotyczy również samej wieży zegarowej. Big Ben nazywany jest tak z powodu ulokowanej na nim siedmiometrowej tarczy zegara, jaki działa po dziś dzień oraz odmierza czas nadzwyczaj dokładnie.

Dodaj komentarz