Osobisty basen – gdzie zamówić?

Prywatny basen we własnym mieszkaniu jest rozległą atrakcją. To naturalnie dzięki niemu mamy możliwość odpoczynku i relaksu bez konieczności udawania się na krytą pływalnie. Osobisty basen dodaje jego posiadaczom prestiżu. Pielęgnacja domowej pływalni nie jest karkołomna to naturalnie dzięki nowoczesnym systemom zapewniającym filtrowanie i odkażanie wody. Czy tylko ludzie zamożni są w stanie pozwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? Zazwyczaj umieszcza się go w piwnicy. Najodpowiedniej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku projektowania domu.

Ewidentnie, później także można dobudować basen, ale będzie się to kojarzyło z wyższymi kosztami wynikającymi z przystosowania instalacji pomieszczenia. Zaletą krytego basenu jest to, że możemy w nim pływać obojętnie od pory roku. Kontrolowanie dobrej temperatury w pomieszczeniu, w jakim znajduje się basen jest bardzo ważne. Należy zagwarantować w nim jak najlepsze odprowadzanie wilgotności, która powstaje za sprawą parowania wody.

Odparowywanie wody w pomieszczeniu będzie mniejsze, jeśli uda nam się utrzymać temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Prawidłowo byłoby zainstalować w pomieszczeniu również osuszacz wody bądź klimatyzację. Jeśli nie mamy możliwości wybudowania basenu wewnątrz domu możemy zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie. Należy niemniej jednak najpierw spowodować na danym terenie poziom wód gruntowych i typ gleby. Najwygodniej będzie stworzyć basen ogrodowy jak najbliżej domu.

Jest to istotne ze względu na nieodzowność podłączenia instalacji elektrycznej oraz wodnej. Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, to właśnie dzięki czemu będziemy posiadać zapewniony komfort i dyskrecję – taki basen dostarczy producent Lepsod. Basen nie powinien znajdować się bezpośrednio przy trawniku bo powinien być utwardzony. Standardowy basen wybudowany w ogrodzie ma wymiary około 4 metry szerokości i 8 metrów długości. Tudzież do kąpieli wystarczy nam głębokość około 1,5 metra. Niewątpliwie jesteśmy w stanie się zdecydować na bardziej natężony basen, jakkolwiek wtenczas wydatki jego powstania i użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej wystarcza głębokość 1,5 m. Jest ona perfekcyjna ze względów ekonomicznych i użytkowych.

Dodaj komentarz