Oferta z obrębu stomatologii estetycznej we wrocławskim gabinecie Witadent

Bezpieczne oraz skuteczne leczenie kanałowe we Wrocławiu wykonuje gabinet stomatologiczny Witadent. Bazuje ono na mechanicznym usuwaniu bakterii z korzenia zęba, przy zastosowaniu wysterylizowanych i precyzyjnych narzędzi. Następnie zaś całość uzupełniona jest specjalnie dobranym materiałem.

Taka technika leczenia jak leczenie kanałowe pod mikroskopem usuwa drobnoustroje, jakie mogą doprowadzić do zakażenia i pojawienia się stanu zapalnego. Pracujący w Witadent dentyści dbają o to, żeby pacjenci czuli się komfortowo, a więc oferują znieczulenie przed każdym zabiegiem. Bardzo często endodoncja jest ostatnią szansą na zachowanie zęba, jako alternatywa jego usunięcia, czyli opłaca się decydować się na takie działanie.

Każde leczenie z zakresu endodoncji jest indywidulnie dostosowane do pacjenta, lecz we wszechstronnych działaniach można wyróżnić niektóre elementy stałe. Będą to: zrobienie zdjęcia panoramicznego, zakładanie opatrunku dokanałowego leczniczego, wypełnienie kanałów ciekłą guataperką, reendo, usunięcie złamanego wkładu lub usuwanie z kanału zęba wkładu koronowo – korzeniowego. Leczenie odbywa się przy pomocy nowocześnie zaprojektowanego mikroskopu, co gwarantuje bardzo dużą precyzję. Endodoncji mikroskopowej podejmą się tylko doświadczeni i dokształceni w takim obrębie eksperci. Podkreślają oni, że usunięcie zęba jest dla nich czymś ostatecznym.

Jeśli dochodzi do zapalenia wewnętrznej tkanki zęba lub zniszczenia jego korony leczenie kanałowe okazuje się stabilnym podparciem dla materiału wypełniającego albo korony protetycznej. Zabieg wykonywany w znieczuleniu rozszerzony jest o założenie koferdamu, czyli osłonki antybakteryjnej i ochraniającej krtań i tchawicę. Po osuszeniu i uszczelnieniu kanałów zębowych nie ma mowy o tym, żeby bakterie przeniknęły do oczyszczonych kanałów zębowych. Po zakończonym leczeniu każdy z pacjentów zostaje informowany o tym, w jaki sposób zatroszczyć się o zęby.

Dodaj komentarz