Odpoczynek pod żaglami śladem mazurskich jezior

Nie ma nic poprawniejszego dla entuzjastów wody i wiatru niż spędzenie wczasów na szlaku malowniczych mazurskich jezior. Wczasy pod żaglami znajdują rzesze hobbystów wśród osób w każdym wieku. Trudno się temu dziwić, żeglarstwo jest wszak niesamowicie atrakcyjnym sportem, jaki można z powodzeniem oprawiać amatorsko, rozpatrując jako sposób na zajmujące i aktywne spędzenie swobodnego czasu w sympatycznym gronie. Zazwyczaj ludzie decydują się na grupowy czarter żaglówek, biorąc od razu parę łódek. To gwarancja porywającej zabawy w zaprzyjaźnionym towarzystwie.

Pływając ze znajomymi w kilka łódek można urządzać mini regaty przy sprzyjającej pogodzie, a wieczorem usiąść przy ognisku, upiec na nim kiełbaski lub ewentualnie ziemniaki w żarze oraz pośpiewać żeglarskie szanty. Jeśli jeszcze wśród załogi zdarzy się członek, który potrafi przyzwoicie grac na gitarze, to impreza pod żaglami na pewno będzie udana. Następnym warunkiem udanego wypoczynku jest to, aby jachty były dobrane z jednej do umiejętności żeglarskich uczestników, a z drugiej na tyle gigantyczne, by zapewnić im komfort w trakcie przebywanie na pokładzie oraz w kabinie.

Dla pary z jednym dzieckiem pod każdym względem wystarczy kabinówka o długości około pięciu metrów. Pokaźniejsza ekipa powinna właściwie wynająć łódke większą oraz szerszą, aby wszyscy mogli się na niej zmieścić i nikt nie narzekał na ciasnotę. Pewnym rozwiązaniem może się okazać wzięcie ze sobą namiotów, ale wypada pamiętać wszystkim, że nie wszelkie brzegi nadają się do rozbicia namiotu, albowiem na przykład są nazbyt strome i nie we wszystkich miejscach można to robić.

Firmy oferujące czartery z reguły pomogą wybrać łódki należyte do wymogów i możliwości uczestników – koniecznie wypróbuj jachty motorowe. Pośród wymagań z reguły pojawia się oczekiwanie, by przynajmniej jeden uczestnik rejsu posiadał patent sternika jachtowego, by zapewnić pozostałym urlopowiczom oraz samemu jachtowi bezpieczeństwo w trakcie przemierzania kłopotliwych mazurskich akwenów.

Dodaj komentarz