Nieefektywne działania korporacji windykacyjnych – wsparcie komornika

Bywa, że w wypadku braku efektywności zajęcia środków na koncie czy przejęcia auta, komornicy próbują przejąć mieszkanie. Jak się okazuje oraz to nie jest łatwe. Dłużnicy bowiem nie są jedynymi właścicielami lokalu mieszkalnego. Nieruchomość z reguły bywa własnością współmałżonka. A ta postać nie jest dłużnikiem, co powoduje, że nie wolno go zająć.

W mediach bezustannie mówi się o rejestrze długów. Stają się one atrakcyjne, niemniej jednak nie przedstawiają żadnej skuteczności w czynnościach windykacyjnych. Nieefektywne bywają też doniesienia do prokuratury o wyłudzeniach. W wypadku nie zapłacenia za towar oskarżyciel nie dopatrzy się bowiem przestępstwa. Firmy windykacyjne w szeregu przypadków powiadają o sukcesach w ściąganiu należności. W rzeczywistości jednak często nie są one tak efektywne.

Najlepszym sposobem unikania takich sytuacji jest wcześniejsze sprawdzane swoich klientów oraz wspólników w rejestrze długów. Jeśli nie jesteśmy przekonani do klienta, warto też spytać w środowisku, czy jest on wiarygodny finansowo i posiada płynność – tu pomoże również komornik16.bialystok.pl. Obecny kryzys gospodarczy wiąże się z ciągłym wzrostem cen. Wpływa to nie wyłącznie na nasze koszty, jakkolwiek również domowy budżet. Problemy ze spłatą zobowiązań mogą spotkać każdego z nas. Może to być kłopot ze spłatą pożyczki czy utratą pracy. Należałoby wiedzieć czego można spodziewać się w takiej sytuacji. W przypadku, kiedy dług przejmie jednostka gospodarcza windykacyjna, dla dłużnika od czasu do czasu okazuje się to solidnym rozwiązaniem. Porządne instytucje mogą albowiem rozłożyć spłatę na raty. Firmy łatwo dopasowują się do zaistniałych sytuacji. Działania ich są inne, w zależności od tego czy dłużnikiem jest jednostka prywatna czy jednostka gospodarcza. Znaczenie ma także czas, jaki upłynął od terminu, gdy powinno posiadać miejsce uiszczenie płatności. W pierwszej kolejności powinniśmy w takim razie liczyć na polubowne zakończenie sprawy. Niestety w wypadku korporacji windykacyjnych kontaktować wolno się poprzez e-mail, sms, a o dużo rzadziej przez list sztampowy. Pracownik takiej firmy może również odwiedzić nas w domu. Na początku prawdopodobnie zostaniemy poproszeni o podanie danych osobowych, żeby dany zatrudniony miał pewność z kim rozmawia.

Dodaj komentarz