Najistotniejsze dewizy nurkowania

Nurkowanie to wspaniałe zajęcie, które może dawać nam wiele przyjemności oraz emocji, lecz powinniśmy umieć nurkować i w głównej mierze kierować się tymi samymi wytycznymi bezpieczeństwa za każdym wraz, nie omijając żadnej z nich. To niesłychanie ważne, bowiem nietrudno jest w tym wypadku o błąd, jaki ma prawo kosztować nas życie czy też zdrowie. Pierwsza najważniejsza norma w nurkowaniu to naturalnie odbycie godziwego kursu, w głównej mierze kursu nurkowania z butlą, dopiero po nim jesteśmy w stanie przejść do samego procesu nurkowania oraz kierowania się dalszymi prawami.

Nurkowanie będzie pewne, kiedy tak właściwie będziemy pamiętali o zasadzie wyrównywania ciśnienia, jakie odbywa się przy zamkniętych ustach oraz nosie – powinniśmy zacisnąć na nosie palce – o tym mówi kursy nurkowania stargard. Takie działanie może być powtarzane tak wielokrotnie jak wyłącznie nam się to przypomni, możliwie jak zazwyczaj, bo zupełnie inaczej ma prawo dojść do urazu ucha a czasami nawet pęknięcia błony bębenkowej w trakcie wynurzania, z przyczyny różnicy ciśnień, jaka w pewnych sytuacjach bywa najzwyczajniej w świecie gigantyczna. Następna zasada to nurkowanie samotnie. Nigdy nie musimy nurkować samotnie, zawsze musimy robić to w grupie alb przynajmniej w dwie osoby, ponieważ nie mamy przenigdy pewności co stanie się pod wodą.

W pewnych sytuacjach nawet pierwszorzędny sprzęt jest w stanie zawieść, a kiedy tak właściwie będziemy sami, to nasze okazje na przeżycie będą w zasadzie nieduże. W wielu sytuacjach przydatny jest nam partner, na przykład po to, by spowodować sprzęt kiedy się zanurzymy. Miarodajnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, a liczenie na to, że się uda jest najzwyczajniej w świecie nieodpowiedzialne i nie przystoi nurkowi, który traktuje tę sprawę poważnie.

Nieraz zdarza się też, że nie zawodzi sprzęt a po prostu stworzony przez nas organizm na przykład się buntuje. W takim wypadku drugi nurek na pewno nam się przyda. Ostatnia najważniejsza zasada dotyczy wynurzania. Gra toczy się mianowicie o to, aby w czasie wynurzania zawsze pamiętać o niezatrzymywaniu oddechu! Wypada oddychać niezmiennie, ciągle oraz spokojnie, albowiem na nasze płuca działa gigantyczne ciśnienie.

Dodaj komentarz