Montaż markiz – jakim sposobem zapewnić optymalne zaciemnienie?

Montowanie ozdób okiennych jest czynnością zagmatwaną. Wieszanie firan jest czasochłonne, a jeżeli dojdzie do tego choćby mały lambrekin cały proces znacznie się wydłuża. W takim przypadku istotne jest dobre zawieszenie oraz ułożenie całej dekoracji. Jeśli na dodatek instalujemy w oknach markizy, całość zajmie nam około dwóch godzin.

Oczywiście wszystko zależy od sposobu montażu. Jeżeli firany oraz ozdoba jest uszyta na drążek karnisza, w owym czasie wystarczy jedynie go przeciągnąć przez specjalnie wszyte kółka oraz powiesić go na wspornikach. Natomiast markizy możemy przyklejać lub ewentualnie przykręcać do ramy okiennej. O ile pierwszy sposób jest w miarę szybki, na drugi potrzeba więcej czasu. Spowodowane jest to użyciem wkrętów, jakie trzeba delikatnie umieścić w listwie okiennej. Żąda to spokoju oraz opanowania. Jednakowo jak w wypadku markizy, jaką montuje się na ścianie czy też suficie. Tutaj trzeba dokonać wiercenia, co także zwiększa pewną trudność w czasie montażu. Jednakże pracując z rozwagą wolno to zrobić w rzeczywistości profesjonalnie. Promienie słoneczne wpadające do naszego mieszkania, mimo wielu zalet, są w stanie również utrudniać życie. Szczególnie, kiedy rano pragniemy dłużej pospać.

Wobec tego wielu klientów decyduje się na markizy wrocław, jakie powodują pełne zaciemnienie pomieszczenia. Takie markizy nie przepuszczają światła słonecznego, dzięki czemu nawet spóźnionym rankiem w pokoju jest ciemno. Jeżeli jednakże użytkownik obawia się wrażenia klaustrofobii ma do wyboru markizy zaciemniające. Wykonane są z materiału, jednak podbitego gumą. To sprawia nieprzepuszczalność promieni oraz pewne obniżenie temperatury, chociaż nie tak znaczące jak w przypadku markiz zewnętrznych. Jeśli i taki artykuł nie jest słuszny dla klienta, oferuje mu się sztampowe markizy materiałowe w ciemnych kolorach. Zaciemnienie pokoju nie jest tak ogromne, jak w wypadku uprzednio wspomnianych zasłon. Za to pokaźniejsze niż w wypadku markiz w jasnych kolorach cytryny czy pomarańczy. Usytuowanie ich w kasetach może w pewnym stopniu wspomóc w zaciemnieniu. Bynajmniej faworyzowane w takim wypadku są zasłony na drążku.

Dodaj komentarz