Moda streetwear jest odpowiednia dla kobiet i mężczyzn?

Streetwear zaliczany jest obecnie do jednego z bardziej popularnych stylów w modzie. Do jego narodzin doszło w Stanach Zjednoczonych. Początkowo był to styl charakterystyczny dla surferów i skaterów. Z czasem stał się popularny wśród hip-hopowców i ich fanów. Dzisiaj to styl niemal dla każdego.

Jakie są niezbędne w stylu streetwear elementy garderoby?

Styl streetwear na pewno jest nietuzinkowy. W szafie osób, które go wybiorą nie ma miejsca na sztywne garnitury i eleganckie sukienki. Podstawowym elementem garderoby streetwearowej jest T-shirt. W stylizacjach jesienno-zimowych zastępuje go flanelowa koszula. Często oba te elementy garderoby noszone są razem. Miłośnik streetwearowego stylu powinien posiadać w swojej szafie także spodnie o luźnym kroju. Zdecydowanie najbardziej popularne są boyfriendy, joggery czy spodnie dresowe. Panie mogą śmiało sięgać także po legginsy. W stylizacjach nie powinno zabraknąć także bluzy z kapturem hoodie lub bez oraz kolorowych sneakersów. Spośród dodatków, które uzupełniają streetwearowe stylizacje na pierwszym miejscu wypada wymienić czapkę z daszkiem.

Czy styl steetwear jest idealny na co dzień?

Streetwear to styl wygodny oparty na ubraniach i dodatkach o prostym kroju i formie. Wszędzie tam, gdzie nie obowiązuje ściśle określony dress code, z powodzeniem sprawdzają się streetwearowe stylizacje. Styl uliczny nie zna ograniczeń. Pozwala na zabawy kolorami i fakturami. To sposób na wyróżnienie się z tłumu.

W klasycznej modzie damskiej i męskiej nie ma miejsca na T-shirty z logotypami marek czy kontrowersyjnymi napisami. Tego typu ubrania są kwintesencją stylu streetwear.

Dodaj komentarz