Miniaturowe psy dla pasjonatów

Osiągający do granic możliwości 35 centymetrów, Pudel miniaturowy, przynależy do rasy psów mających swoje korzenie w przedstawicielach ras pasterskich i myśliwskich. Ich pochodzenie szacuje się czasy świetności dworu Ludwik. Wtenczas to posiadanie czworonoga z takim wizerunkiem, było oznaką, dowodem kolosalnej świetności, wyraźnie wspaniałości. W dawniejszych czasach pudle, ze względu na swoje myśliwskie geny, użytkowane były głównie do poszukiwania trufli, czy aportowania zwierzyny. W kwestii natury pudli, z całą pewnością można stwierdzić, iż jest bardzo przychylna człowiekowi, to niezmiernie żywy, ruchliwy oraz ciekawy wszystkiego co się dookoła dzieje pies, jaki niezmiernie ubóstwia swego właściciela oraz cały czas pragnie kontaktu z nim. Pomimo wszystkich jego zalet, nie trudno jest wysnuć wniosek, że życie w domu, gdzie przy naszym boku cały czas znajduje się pies rasy pudel, nie należy do najłatwiejszych – więcej na porady o wychowaniu psa. Powodem tego jest pewnego typu przymus codziennej, precyzyjnej, dla niektórych za niezwykle czasochłonnej pielęgnacji czworonoga, jaki jakkolwiek potrzebuje tego, by godnie pełnić swoją główną, istotną funkcję reprezentacyjną. Jako najmodniejsza obecnie rasa, Chihuahua pochodzi od trochę pokrewnych, lecz trochę większych psów, towarzyszących azteckim władcom na ich znacznych dworach. Sama nazwa tudzież ma swoje źródło w miejscowości znajdującej się w Meksyku.

Chihuahua to jeden z najmniejszych psów, liczący nie więcej niż 25 centymetrów, dzięki czemu stał się ulubieńcem kobiet, występujących niezmiernie nieraz trzymając go na rękach lub umieszczając w oraz tak małych rozmiarów torebkach. Prócz małych rozmiarów, znamionuje się również krępą budową ciała, ogromnymi uszami oraz olbrzymimi, pięknymi, ciemnymi oczami.

Chihuahua to pies inteligentny, wesoły oraz uparty, potrafi jednakże być nerwowy znajdując się wśród obcych ludzi, w obcym otoczeniu, przez co bywa trochę bojaźliwy. Mimo to są nadzwyczaj domowymi psami, które błyskawicznie przywiązują się do własnego właściciela. Nie oznacza to niemniej jednak, że wolno zostawić go samemu sobie, bowiem najogromniejsza krzywda, jaką jesteśmy w stanie mu zrobić, to odebranie przyjemności ze sprawiającego mu kolosalną przyjemność szkolenia, będącą dla niego z pewnością niezłą zabawą.

Dodaj komentarz