Kurtyny oraz pasy PCV – korzystne także w mieszkaniu

To typ sprężystej ściany/bramy. Kurtyny paskowe są praktycznymi rozwiązaniami dla znacznych hal wytwórczych, magazynów lub chłodni. Można je stosować jako bramę/drzwi w halach, ścianę gdy pragniemy oddzielić poszczególne rejony hali czy również oddzielenie spawaczy od innych pracowników (kurtyna nie przepuszcza promieniowania jasnoniebieskiego). Intensyfikują komfort pracy robotników wytwórczych, gdyż zmniejszają hałas za kurtyną o 25-30 dB, nie dopuszczają do dostania się do wnętrza budynku ptaków i owadów.

Ograniczają rozprzestrzenianie się kurzu, zapachów, pary powstałej w skutku produkcji na halach. Przepuszczają naturalne światło słoneczne ale nie trwonią promieni UV. Wymagają nadzwyczaj małej dbałości o to, aby utrzymać je w stanie takim jakie je zakupiono. Ich brzegi są wykonane w taki sposób, aby nie ranić pracowników przedostających się przez nie, tak samo jest z pojazdami oraz urządzeniami. Same kurtyny są na tyle elastyczne oraz wytrzymałe że bardzo trudno jest je w jakikolwiek sposób uszkodzić, do tego chronią przed wilgocią. Są wykonane z przydatnego PCV (PVC/PCW). Ich nadzwyczaj znaczącą zaletą jest oszczędność energii.

Kurtyny paskowe dzięki przejrzystości wpuszczają do wnętrza hali lub ewentualnie obiektu promieniowanie słoneczne równocześnie nie wpuszczając promieni UV – przetestuj pasy PCV. Zmniejszane są wtedy wydatki na energię. Oprócz tego kurtyny paskowe pomniejszają utratę ciepła i wymianę temperatury z otoczeniem. Bronią przed wilgocią więc nie musimy wykorzystywać osuszaczy ani pochłaniaczy wilgotności. Przy otwieraniu kurtyny zachodzi śladowa wymiana temperatury z środowiskiem ze względu na elastyczność kurtyn (kurtyny otwierają się tylko na wielkość pojazdu który je przekracza).

Nie zużywamy energii przy otwieraniu bramy, tak jak w przypadku bram otwieranych napędem elekrycznym. Kurtyny paskowe są praktycznym i tanim rozwiązaniem kłopotów dla wielu korporacji. Ich cena jest niesłychanie przydatna w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Do tego są wybitnie bezproblemowe w obsłudze, żaden zatrudniony nie będzie miał z nimi jakiegokolwiek problemu, ponieważ praktycznie nie trzeba ich obsługiwać. Nawet nie należy ich otwierać bowiem same się otwierają.

Dodaj komentarz