Kucyki i warkocze – fryzura, która odmładza

Loki potrafią mieć dużo postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z luksusowym przedziałkiem między będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Atrakcyjne wielbicielki tego stylu, kultowe z ekranów kin, to np. Rita Hayworth lub też Marlena Dietrich, inaczej ikony sexappealu. Będzie to fryzura wymarzona na gigantyczne wyjścia oraz gale. Chwilowo robi furorę w trochę zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet minimalny włosek, nie jest już trendy. Wolny czas na niedbałość oraz chociaż pozorny luz. Fale mają być jakby utworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji warto pamiętać, że skręty będą miały czytelną fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeżeli w trakcie ich tworzenia zastosuje się odżywki rozplątujące włosy. Kształt ten wyodrębni także optycznie wyrazisty kolor, wypada pamiętać wobec tego o tym, by zadbać o odpowiedni odcień..

Perfekcyjnie nadają się do tego kremy do stylizacji. Perfekcyjny look nada niezbędnik jakiejkolwiek miłośniczki atrakcyjna, a to znaczy suszarka z dyfuzorem. Jej zaletą jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej powierzchni znacznie prędzej, aniżeli gdyby czyniłoby się to samo palcami. Silnie skręcone loki to tylko z pozoru fryzura dla wybranych, innymi słowy posiadaczek gęstych oraz długich włosów – przetestuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej także za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała.

Obecnie jest to wynik niezwykle banalny do osiągnięcia, a równocześnie potrafiący diametralnie odmienić stworzony przez nas image, czyniąc twarz intrygującą oraz przy tym do głębi odmienioną.

Mocno skręcone, amorkowate loki potrafią utworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) bądź też niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim przypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Aby go zdobyć potrzebujemy względnie niewielkiego kładu, a to znaczy pianki do skręcania loków, suszarki oraz grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, trzeba wczesać ją grzebieniem, a potem podsuszyć włosy suszarką. W kolejnym kroku wypada podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Zostawić do kompletnego wyschnięcia oraz gotowe, wystarczy rozplątać loki oraz na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

Dodaj komentarz