Który fotelik i wózek kupić dla malucha?

Przyjście na świat dziecka to wielka radość. Mimo to poprzedzona pozostaje na ogół mnóstwem przygotowań. Większa część rodziców chce, żeby kiedy tak właściwie maluszek przybędzie na świat, wszystkie rzeczy dla niego były już przygotowywane. Inni powstrzymują preparacje do minimum, „aby nie zapeszyć”. Bez względu od tego, czy zajmiemy się tym przed narodzinami dziecka, czy tuż po nich, musimy liczyć się z kilkoma pracami organizacyjnymi. Główną z nich, o ile mamy profesjonalne warunki, jest przygotowanie pokoju dla dziecka. Ma obowiązek on być wyekwipowany w meble o opływowych kształtach, o jakie dziecko nie będzie zdołało się skaleczyć, kiedy nieco podrośnie oraz zacznie poznawać świat. Nieodzowne jest mu łóżeczko, gdyż w pierwszych miesiącach życia spędza w tym miejscu dość dużo czasu.

Prócz tego niezbędnymi akcesoriami dla niemowląt są wózki oraz fotelik samochodowy Recaro. Aktualnie na rynku jest ich tak dużo, że na pewno nie musimy troskać się, że nie wynajdziemy odpowiedniego-poniekąd o to, że znajdziemy ich co najmniej kilkanaście i będziemy mieli kłopot z doborem najlepszego. Jeżeli chodzi o wózki dziecięce, to w istocie jest w czym wybierać, nie tylko, jeżeli chodzi o kolory, jakkolwiek także o rodzaje. Do najbardziej znanych wózków przystają czterokołowe wózki klasyczne, czterokołowe spacerowe, trójkołowe spacerowe. Co poniektóre figury decydują się na zakup całego zestawy, w skład którego wkracza wózek pełny, spacerówka oraz fotelik samochodowy-wszystkie trzy utrzymane są w jednym stylu oraz kolorystyce. Pary, którym urodziły się bliźnięta, nie powinny wybierać dwóch oddzielnych wózków.

Producenci zadbali pod tym względem o komfort i wygodę rodzicieli, produkując wózki bliźniacze, jakie mają dwie formy: „jeden obok drugiego” i „jeden za drugim”. Z pewnością rynek się jeszcze nie nasycił i możemy spodziewać się, że będą oni obmyślać kolejne nowoczesne modele. Mniej więcej w każdym sezonie pojawia się następny „hit”, inaczej sprzęt coraz bardziej współczesny oraz wygodny.

Dodaj komentarz