Które auta kupują Polacy?

Zdaniem wykwalifikowanych, fachowych kierowców, kolor nadwozia niejednokrotnie ma wpływ na udany zakup wozu. Dawniej kobiety przy doborze samochodu kierowały się przede wszystkim kolorem. Dzisiaj gigantyczny procent kobiet interesuje się nie tylko kolorem, jednak oraz parametrami, osiągami, silnikiem oraz różnymi parametrami wybieranego samochodu. Wedle przeprowadzonych badań, najpopularniejszym odcieniem na świecie jest aktualnie biały. Stał się on o wiele bardziej wykorzystywany niż w poprzednich latach. Czterokołowce osobowe koloru srebrnego cieszą się również od lat niesłabnącym powodzeniem wśród nabywców, jedynie Tudzież niedużym szczeblu ustępuje kolorowi białemu.

Tudzież w Europie najpopularniejsze 3 barwy samochodów to: czarny, biały i szary. Najmniej atrakcyjny na świecie oraz w Europie stały się kolory: żółty i złoty. Tuż przed nim jest kolor zielony, który ma niedużo większą popularność. Okazało się, że azjatyccy kontrahenci wybierają zwykle barwy dosyć nieschematyczne, podczas gdy w Ameryce Południowej klientów na niestereotypowe barwy jest 4 razy mniej aniżeli w Azji. Dużo rzadziej nabywcy wozów zwracają uwagę przy dobieraniu odcienia na powiązanie kolory pojazdu z podatnością na nagrzewanie się auta od słońca. Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku, każdego roku kilkaset tysięcy samochodów, głównie osobowych, było importowanych do naszego kraju zza zachodniej granicy.

W przeważającej mierze były to samochody osobowe używane, ich wiek wynosił zazwyczaj od 5 do 10 lat – potwierdza to skup aut Warszawa. Większa część z tych pojazdów zdobywana była w Niemczech, w mniejszej ilości importowano wozy z krajów Beneluxu lub z Francji. Szacuje się, że w ciągu ostatnich 7 lat sprowadzono do stworzonego przez nas kraju około 5 milionów używanych aut. Niemniej jednak w ostatnich 2 latach o wiele zmniejszyła się liczba pojazdów używanych, sprowadzanych do Polski przez indywidualne osoby. Przyczyny takiego stanu rzeczy są dwojakie: po pierwsze – rynek polski uległ już w znaczącym szczeblu nasyceniu, a po drugie – samochody z zagranicy, używane, są np. w Niemczech względnie kosztowne. Często okazuje się, że w coraz mniejszym szczeblu wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów po pojazd osobowy jest dochodowy. Dzieje się tak, albowiem procederem handlu autami używanymi w Niemczech zajęli się w gigantycznym stopniu obywatele Niemiec pochodzenia tureckiego. Zakup wozu osobowego z ich rąk nie jest już okazyjnie niedrogie.

Dodaj komentarz