Kot w domu – zabawki i dodatki

Od wielu lat uznaje się iż to piesek będzie oryginalnym przyjacielem człowieka jednak jak uwydatniają właściciele kota też i to zwierze ma prawo okazać się naszą profesjonalną drugą czworonożną połówką. Wiele zależy od nas samych oraz od tego jak my będziemy szanować i edukować zwierzaka. Na pewno musi się on w stworzonym przez nas domu poczuć bezpiecznie. Jeżeli zbieramy do siebie małego jeszcze kotka powinniśmy wiedzieć jak umiejętnie zamienić mu matę. W owym czasie niezwykle istotny jest kontakt z nami i to byśmy pomału pokazywali zwierzęciu jego innowacyjne mieszkanko. Na pewno nie wolno od razu ukazywać mu całego mieszkania.

Kot może poczuć się niewygodne oraz może zacząć obawiać się nas jak i całego otoczenia. Istotne jest też to żeby od pierwszych dni kształcić go korzystania z kuwety w owym czasie będzie mu łatwiej i szybciej zapamiętać ten znaczący element. A my sami nie będziemy musieli się drażnić w momencie kiedy kot nie będzie wykonywał naszych poleceń. Rzecz jasna musimy pamiętać, iż kot nie jest stworzonym przez nas dzieckiem oraz jesteśmy w stanie mu nakazać zachowywania się zawsze tak jak my sami byśmy sobie to wymarzyli. Jak wiadomo kto chodzi własnymi ścieżkami oraz nawet jak mieszka w naszym domu musimy pozwolić mu zachować tą nutkę jego indywidualnego życia. W owym czasie poczuje się on u nas niezwykle swobodnie niemniej jednak będzie też respektował wytyczone mu zakazy.

Dla wielu z nas najistotniejszym szczegółem, jaki nie pozwala wziąć kota do swego domu jest ta obawa iż podrapie on wszystko co napotka na swej drodze – wówczas warto sprawić Zabawki dla kota. Boimy się o swej meble, ściany, ciuchy. I oczywiście strach jest uzasadniony jak rozumie się samo przez się koty lubią drapać wszelkiego rodzaju przedmioty. Mimo to wolno temu zapobiec oraz od uczyć stworzonego przez nas zwierzaka takiego zachowania. Najistotniejsze jest jednakże to żeby robić to już w pierwszych dnach kiedy kot trafi do naszego domu.

Z pewnością potrzebne będą wszelkiego typu zabawki dzięki którym kot nie będzie chciał drapać naszych mebli czy ścian. Też w sklepach zoologicznych wolno nabyć przedmioty emitujące mebelki przez co kot nie będzie już aż tak niezwykle interesował się należącą do nas kanapą lub naszym fotelem. Niewątpliwie jeżeli nie do końca jeszcze ufamy naszemu zwierzęciu w czasie opisującej nas nieobecności możemy zamykać do w innych pomieszczeniu.

Należałoby jednakże wiedzieć, iż musi mieć on tam swą kuwetę oraz jedzenie oraz picie na tak długi jak my panujemy wyjście. Wówczas będziemy posiadać pewność, że w domu nic nie zostanie podrapane a sam kot w końcu zrozumie że jest zamykany w znaczącym celu oraz może okazać się iż sam zrozumie, iż drapanie ścian i mebli jest zabronione. Bo jak uwidocznia dużo osób wbrew pozorom kot to mądre zwierzę.

Dodaj komentarz