Kooperacja z fotografem ślubnym – ceny, terminy i pakiety fotografii

Nie może on jakkolwiek przeszkadzać przyszłemu małżeństwu w przygotowaniach do ślubu. Teraz na nikim nie robią wrażenia zdjęcia z salonu fotograficznego. Największą popularnością cieszą się, coraz to częściej tak oznaczane reportaże weselne. Jest to relacja w postaci fotografii. Przedstawia ona wydarzenia zarówno ze ślubu (z Urzędu Stanu Cywilnego i również z kościoła) jak i z czasu przed oraz po nim. Fotograf w większości wypadków towarzyszy parze młodej od samego rana. Wykonuje przeróżne zdjęcia.

Po pewnym czasie wybiera się z młodymi do kościoła lub też do urzędu, po czym razem z zainteresowanymi oraz z gośćmi wybierają się na miejsce wesela. Fotograf przeważnie przebywa na weselu aż do czasu oczepin. Liczba fotografii, jaką wykona przez cały ten czas jest praktycznie nieograniczona. Każda fotografowana sytuacja jest niepowtarzalna i jedyna w swoim typu. Możemy zamówić fotografa do obecności na kompletnym weselu czy też na wybranych przez nas, jego pojedynczych momentach. Przeważnie fotografia ślubna dzieli się na parę bazowych etapów(po to by łatwiej było określić fotografowi cenę swojej pracy), zaliczamy do nich pomiędzy innymi: czas ceremonii ślubnej, zabawy weselnej, przygotowań do ślubu, błogosławieństwa pary młodej czy też sesji plenerowej.

Oprócz tego fotograf ma prawo towarzyszyć nam w trakcie wizyt u fryzjera, kosmetyczki, a także podczas jakichkolwiek innych przygotowań. Żeby przyciągnąć konsumentów do skorzystania ze swoich usług, coraz to częściej oferuje im się właściwe pakiety. Są one tańsze i z reguły bardziej interesujące aniżeli wykupywanie pojedynczych usług. Niewątpliwie im większy pakiet, tym wyższa będzie jego cena. Jako mały gratisowy dodatek dołączana jest zwykle do pełnego pakietu sesja narzeczeńska. Taki bonus jest skuteczną zachętą dla par młodych.

Do tego możemy porozumieć się z fotografem indywidualnie – serdecznie zapraszamy na fotograf ślubny. Skutkiem tego także cała umowa nie musi wyglądać tak jak cennik lub regulamin przedstawiony na jego domenie czy ulotce reklamowej. Warto niemniej jednak pamiętać, że żeby doszło do porozumienia całość musi być idealna oraz opłacalna dla wszystkich. Fotograf, jakiemu zależy na porządnej opinii i wielu kontrahentach zrobi wszystko, aby Ci wspominali go jak najodpowiedniej oraz polecali kolejnym.

Dodaj komentarz