Komunia – alba, sukienka i inne dodatki

W bieżących czasach zauważyć można trend, w myśl którego dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej obdarowywane są poprzez bliskich coraz to bardziej ekstrawaganckimi prezentami. Rzecz jasna podarki te żądają dobrego opakowania. Na szczęście na polskim rynku odkryć można już wiele ozdobnych opakowań wykonanych z myślą właśnie o uroczystości przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej. Co więcej opakowania komunijne wybitnie nieraz są zróżnicowane w zależności od tego, czy ma się w nich odnaleźć prezent dla chłopca, czy także dla dziewczynki. Jak najbardziej na każdym takim opakowaniu obowiązkowo powinien odnaleźć się jakiś motyw związany z sakramentem komunii.

Ma okazję to być złoty kielich pokrewny do tego, jakiego używa się w trakcie liturgii czy też także wizerunek chleba i winogron. Jednak w wypadku opakowań komunijnych dla chłopca, pojawiają się tu kolory błękitne i niebieskie – tak, jak alba komunijna. Poza tym niejednokrotnie pojawia się także wizerunek modlącego się chłopczyka. Naturalnie opakowania takie dostępne są w wybitnie wielu rozmiarach oraz wzorach. W jaki sposób nie ulega wątpliwości moment przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej jest momentem wybitnie ważnym w życiu każdej rodziny. Z tego powodu z tej okazji wydaje się galowe przyjęcie, a dziecko, które po raz pierwszy w pełni asystowało we Mszy Świętej zostaje obdarowane rozmaitego typu prezentami. Prezenty te mogą być przeróżne.

W szeregu przypadków są to urządzenia elektroniczne, jednak też pamiątki związane w jakiś sposób z liturgią kościoła, jak na przykład różańce czy medaliony z wizerunkami Matki Boskiej. Do tego naturalnie dochodzą także rozmaitego rodzaju bombonierki oraz pamiątkowe karty. Wszystko to musi być słusznie opakowane. Dlatego już w początkach wiosny w krajowych sklepach pojawiają się pierwsze opakowania komunijne. Z reguły są to bezsprzecznie sztampowe torby papierowe dostępne w przeróżnych rozmiarach. Spośród innych ozdobnych zapakowań wyróżnia je przede wszystkim fakt, iż widnieją na nich motywy powiązane w jakiś sposób z Eucharystią. Może to być hostia, bochen chleba bądź też motyw krzyża lub kiści winogron.

Dodaj komentarz