Jakie są wymogi przed skokiem spadochronowym?

AFF zawiera w sobie również dogłębne wyjaśnienia teoretyczne na temat samej techniki skoku, jednakowoż również istotne omówienie sygnałów, które są używane w powietrzu przez wszelkich skoczków. Danym jest fakt, że nie ma możliwości głosowego porozumiewania się w podniebnej powierzchni, wobec tego wypada używać symbolicznej komunikacji, kiedy tak właściwie gra toczy się o SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Na kursie można się również dowiedzieć w jaki sposób postępować, kiedy pojawią się sytuacje awaryjne. Wszystkie siedem skoków, ubezpieczenie OC, a także pożyczenie osprzętu i spadochronu także obejmuje się w cenie kursu. Nie ma w nim pozycji skoki w tandemie.

By móc przystąpić do AFF wypada posiadać ukończone 16 lat, do 18 korzystna jest pisemna zgoda rodziców czy też opiekunów. Niezbędne są badania, a także istotne orzeczenie lotniczo – lecznicze, jakie to powinno pozostać wydane przez jeden z poświadczanych ośrodków medycznych. Aby zdołać odbyć szkolenie niezbędnym jest naturalnie wniesienie opłaty oraz posiadanie znaczącego ubezpieczenia NNW na 5000 zł. Czasem nasze hobby nie jest nazbyt bezpieczne.

Uwielbiamy takie nietypowe zajęcia. Kochamy interesować się nowatorskimi rzeczami. Takie hobby nie jest dla wszystkich. Uprawiać je mogą jedynie ludzie odważnie oraz zdecydowani – zdecydowani na to, żeby ta pasja stała się sposobem na życie. Niezwykle nieraz, żeby realizować takie pasje należy poświęcić cały swój wolny czas, ale też i większość swoich oszczędności – bowiem takie innowacyjne hobby w szeregu przypadków łączy się z sumptami. I to sporymi. Nie każdego stać na takie wydatki. Dosyć drogim sportem, który może stać się opisującą nas pasją są skoki spadochronowe. Polegają one na tym, że człowiek wznosi się na słuszną wysokość – samolotem oraz w odpowiednim czasie wyskakuje z niego, szybuje w przestworzach, spada ku ziemi. Na plecach zamontowany ma spadochron. W miarodajnej chwili musi go otworzyć. Taki spadochron powoduje, iż zaczyna spadać się wolniej, bezpieczniej. Unosimy się w powietrzu, bardzo powoli dążymy ku ziemi. Żeby uprawiać taki sport trzeba być odważnym człowiekiem, trzeba przełamać swój lęk.

Dodaj komentarz