Jak wykorzystywać suplementy diety?

Suplementami diety są to pomocnicze składniki takie jak witaminy lub składniki ponadprogramowe, których może zabraknąć w codziennej diecie.

Suplementy występują zazwyczaj w postaci tabletek, kapsułek, płynu czy też proszku. Często suplementy, chociaż nie zawsze, są sprzedawane także w aptekach. Do suplementów kategoryzuje się także substancje egzogenne, jakimi są związki chemiczne, które nie są w stanie być syntetyzowane poprzez organizm ludzki, a biorą udział w procesach biochemicznych.

Pomimo, że suplementy pozyskujemy w aptekach, nie można ich traktować jak lekarstwa, bo nie tylko w Polsce, jakkolwiek także w Unii Europejskiej suplementy diety nie są specyfikami. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jest zasadniczy związek nie jedynie pomiędzy żywieniem a zdrowiem człowieka, ale również jakością jego życia. Aby komórki naszego organizmu pracowały normalnie potrzebują niezbytecznych mikroskładników oraz oczywiście część z nich można dostarczyć za pomocą suplementów.

Komisja Europejska zobowiązuje kraje europejskie do przestrzegania zasad oraz ustala witaminy i składniki mineralne, jakie mogą być i w jakiej formie zastosowane do wyprodukowania takich suplementów – suplementy wow. Również ilość witamin jak oraz składników mineralnych są normowane oraz jest określony sposób, w jaki wolno znakować suplementy we wszystkich krajach. Jednakże nie wszystko się da sklasyfikować i zostaje tak zwane pogranicze, czyli produkty, które nie są do końca lekiem ani suplementem diety, inaczej żywnością. Do suplementów roślinnych zaliczamy na przykład, aloes, chrom, skrzyp polny czy żurawina. Inne odżywki to: minerały koloidalne, prostanill lub srebro koloidalne. Prócz wyżej podanych jest jeszcze wybitnie dużo innych substancji, które wpływają nadzwyczaj korzystnie na nasze zdrowie. Na przykład, dla osób, które chcą schudnąć niezwykle doskonałe jest zażywanie preparatów z Nopal Kaktus, który to potrafi wychwytywać oraz wiązać tłuszcze oraz cukry, które są dostarczane w posiłkach. Takie działanie wpływa na zmniejszenia wagi ciała z powodu mniejszego przyswajania tych niepomocnych dla naszej klarownej sylwetki.

Dodaj komentarz