Jak montuje się piece na gaz?

Montaż instalacji pieców grzewczych w technologii zaprasowywanej pochłania o wiele mniej czasu w porównaniu do innego typu, którym jest lutowanie a na domiar tego usuwa zagrożenia, jakie wynikają z operowania otwartym ogniem w wolnym ulokowaniu. W razie gdy przy takich montażach używa się lutu twardego podwyższona temperatura łącznika, jaka w szeregu przypadków sięga powyżej czterystu stopni nadzwyczaj w szeregu przypadków powoduje uszkodzenie warstwy tlenku miedzi, która broni materiał przed zniszczeniem oraz korozją.

Z tego też względu jakość połączeń zależy w dużym stopniu sprawności manualnej montera, jego doświadczenia oraz wiedzy. Takich kłopotów unikamy jeżeli zastosujemy złączenia zaprasowywane, które w sposób prawidłowy i szczelny po krótkim przeszkoleniu z prostotą wykona każdy instalator. Nim się to stanie, wymagane są odwierty – przewierty sterowane. W ten sposób odnajdująca się tutaj złączka zostaje po prostu nasunięta na rurę miedzianą na znakowaną głębokość, zaś w następnej kolejności pozostaje zaprasowana elektrohydraulicznie za wsparciem akumulatorowej bądź też sieciowej zaciskarki.

Pełny ten proces trwa ledwo kilka sekund oraz jest bezpieczny w wykonaniu. Dzisiaj instalacje pieców gazowych przeszły gigantyczna zmianę, albowiem na rynku dostępny będzie system rur miedzianych, które łączy się przez zaprasowywanie, zaś ich głównym przeznaczeniem jest budowa instalacji gazowych. Taki dzisiejszy system łączenia rur w piecach gazowych pozwala na zachowanie bezpieczeństwa. Jest to więc system, jaki łączy rury miedziane, posiadające wymiary od dwunastu do pięćdziesięciu milimetrów.

Dodaj komentarz