Giełda walutowa czy mieszkanie – w co inwestować?

Najgeneralniej rzecz ujmując, giełda walutowa jest generalnym rynkiem walutowym. Szacuje się, iż codzienne obroty graczy inwestujących na w najwyższym stopniu atrakcyjnej giełdzie sięgają około 4,5 biliona amerykańskich dolarów. Cechą specyficzną inwestowania oraz zyskiwania na giełdzie walutowej jest dyskutowanie na kursach walut, w obrębie praktycznych (wyłonionych przez gracza) parach dewiz.

Wprawdzie handel na giełdzie ma okazję odbywać się w zasadzie w każdej walucie, jednakże nie ma możliwości wybrania sobie dowolnych dwóch walut i spekulowania jedynie w tych ramach. Giełda walutowa dysponuje bo określonymi parami walut, które należy wybrać w ramach prywatnych preferencji. Wyznaczone są natomiast najbardziej legendarne oraz prawdopodobnie najbardziej dochodowe pary walutowe. Na pierwszym miejscu mieści się spekulacja w obrębie Euro – Dolar. W trakcie zdobywania waluty obowiązuje jej cena kupna nazywana na giełdzie „Ask”, natomiast w przypadku sprzedaży liczona jest wartość waluty po cenie sprzedaży, oznaczanej „Bid”. Różnica pomiędzy Ask i Bid to spread, będący bezpośrednim wyznacznikiem zysku podmiotu inwestującego.

Szansę osiągania dochodów pochodzących z wypożyczania nieruchomości jest z pewnością jedną z bardziej kultowych form lokowania nadwyżek finansowych – przetestuj Roman Ziemian. Ten rodzaj inwestowania zapewnia w zasadzie stuprocentową gwarancję uzyskania zysku, przy równolegle niezwykle niewielkim ryzyku poniesienia straty. Inwestowanie w nieruchomości przeznaczone pod najem jest najbardziej idealne w znaczących miastach, gdzie występuje wysokie zapotrzebowanie na najem zarówno lokali mieszkalnych jak oraz użytkowych.

Można inwestować zarówno w mieszkania, hale produkcyjne, lokale sklepowe, lokale gastronomiczne, pomieszczenia biurowe, sale gimnastyczne, hale magazynowe, place pod parki maszynowe, a nawet pomieszczenia wypożyczane przez znaczące przedsiębiorstwa na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. W ostatnich latach zauważa się szerzące się inwestowanie w budynki i ogromne hale, które dzielone są na niewielkie pomieszczenia, tak nazywane „komórki”. W dobie, gdy współczesne budynki wielorodzinne rzadko posiadają pomieszczenia piwniczne, ich lokatorzy chętnie korzystają z możliwości wynajęcia nadmienionych wyżej komórek.

Dodaj komentarz