Gdzie dziś robić zakupy? Galerie oraz hipermarkety zapraszają

Drobni sklepikarze bez przerwy próbują bojkotować budowę dodatkowych supermarketów i hipermarketów w pobliżu sadyb mieszkaniowych. Boją się, że rozległy punkt sprzedaży, w jakim dostać wolno w zasadzie wszystko, przejmie bez pardonu ich klientów a oni sami stracą jedyne źródło utrzymania – a nie zapominać wypada, iż w małych sklepikach niejednokrotnie funkcjonuje cała rodzina oraz w razie wpadki wszyscy jej członkowie stracą pracę. Sklepikarze należycie się boją, albowiem chociaż robienie zakupów w niewielkim sklepie bez samoobsługi ma swoje niepodważalne walory, to jednak dziś światem rządzi pieniądz oraz nikt nie przekona normalnego konsumenta, aby płacił znacznie więcej, jeśli może zapłacić mniej.

A takie są realia – kolosalne punkty sprzedaży mają niższe ceny, a ludzie mają pieniędzy coraz mniej. Zakupy, a co za tym idzie, też ilość wydawanych na zakupy pieniędzy, maleją. Hipermarkety oraz dyskonty stosują dumping cenowy, czym przyczyniają się do wyparcia z rynku drobnych handlowców, którzy ze względu na nieduże zamówienia od dystrybutorów, nie dostają znacznych rabatów a tym samym nie mogą obniżać cen. W naszym świecie przestaje się liczyć uśmiech na twarzy oraz jakość towaru, a znaczenie ma tylko i wyłącznie cena – za co nie wolno posiadać pretensji do normalnych ludzi.

Mówi się w pewnych momentach, iż jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. To samo można oznajmić o sieciowych hipermarketach – Rzeszów. W takim potężnym sklepie można zakupić dokładnie wszystko i faktycznie, jeśli chce się zrobić obszerne zakupy, to można tam odszukać wszystko. Jednakże co się z tym kojarzy? Ano to, iż jest to punkt sprzedaży niewyspecjalizowany, czyli jeśli chcemy zakupić odkurzacz, to niestety nikt nam nie wspomoże i nie doradzi mądrze, jaki model zakupić. To samo dotyczy kupna ubrań, gdzie nie ma żadnej ekspedientki, jaka pomogłaby w wyborze koloru bluzki lub sukienki. Kłopoty także pojawiają się, kiedy kupi się jakiś towar, np. elektroniczny, i po jakimś czasie okaże się, że on koszmarnie działa – niesłychanie trudno jest wówczas wytłumaczyć niezorientowanemu personelowi, na czym polega wada. Teoretycznie są osoby, które zajmują się poszczególnymi działami, jednakowoż z reguły zajmują się tym, żeby plakietki z ceną się zgadzały. Kiedy kontrahent pragnie uzyskać jakąś pomoc, musi długo czekać, a faktycznej pomocy i tak nie otrzymuje, bowiem nikt nie szkoli sprzedawców, a w dodatku nie są oni przydzielani do danych działów na stałe i niejednokrotnie się zmieniają, wobec tego nie mają możliwość, by czegoś nauczyć się choć przez własne doświadczenia.

Dodaj komentarz