Fotografia ślubna – uchwyćmy najlepsze momenty życia

Od paru lat gigantycznych powodzeniem wśród nowożeńców cieszą się zupełnie odmienne od sztampowych sesje zdjęciowe. Zwłaszcza pracują przy nich artyści fotograficy, jacy przygotowują pełną dokumentację zdjęciową obejmującą preparacje do wesela, samą ceremonię oraz wesele. Fotografia weselna w całkiem innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale spoczywające na podłodze, ostatnie poprawki sukni weselnej, florystka przyrządzająca bukiecik, pudełko z obrączkami – oraz wiele, dużo innych szczegółów zatrzymanych w kadrze, a tworzących całość.

Też sama ceremonia weselna pokazywana jest w inny sposób – zaskakujące zbliżenia, np. jedynie na ręce pary młodej z obrączkami, elementy kościoła z jakimś stopującym wzrok elementem, losowe lecz nadzwyczaj wyraziste tło dla nowożeńców. Fotografia weselna, niezmiernie nowatorska, pokazująca osobliwość uroczystości, zatrzymująca sekundę w miejscu, na zawsze – tak pracuje Fotograf ślubny śląsk. Dawne fotografie były bardzo statyczne, bez emocji, tylko oraz wyłącznie dokumentujące zaistniały fakt. Dopiero co poślubieni małżonkowie w kolorze sepii. Pewnego dnia oglądałam album fotografii weselnych córki moich przyjaciół, jaki prawdę mówiąc zachwycił mnie.

Pełna sesja zdjęciowa przygotowana była przez jednego z artystów fotografików młodego pokolenia. Dopiero tutaj zobaczyłam, jaką drogę fotografia ślubna przeszła od dostojnej, luksusowej sepii do zatrzymanej w kadrze dynamiki ruchu oraz energii. Nie było wybranego planu do ekspozycji nowo poślubionych małżonków.

Sesja zdjęciowa wyszła na ulicę, gdzie w ulicznym ruchu, gwarze, pośród pędzących samochodów, spieszących się przechodniów zjawiła się młoda para, jakoby przeniesiona z innego świata. Przede wszystkim zdjęcia były zachwycające przez uchwycenie na nich wyraźnie wspaniałego kontrastu – bajecznie ubrana młoda para w bieli oraz czerni, radosna i świętująca swój dzień, na tle zabieganych ludzi, pędzących aut codziennej rzeczywistości. Fotografia ślubna potrafiła te dwa światy zjednoczyć w olśniewającą całość. Wydawałoby się, że miejski ruch nie jest solidnym tłem dla śnieżnobiałej sukni, jakkolwiek zdjęcia wykonane o zmierzchu, z refleksami samochodowych reflektorów w tle z pewnością będą zapamiętane poprzez oglądających.

Dodaj komentarz