Drukarnia cyfrowa – propozycja na drukowanie opraw płyt

Obecnie drukarnie o wiele różnią się od stereotypowych technologii innych drukarni (offset). W szczególe należy zacząć od tego, iż materiały do drukarni przynoszone są w postaci zapisu komputerowego, z reguły na jakiś konkretnych nośnikach. W takich cyfrowych drukarniach istnieje możliwość dowolnych zmian (elementy graficzne, tekst) w każdych następnych odbitkach. Jest, to nazwane personalizacją. Jest dużo technik, jakimi posługuje się drukarnia cyfrowa: elektrograficzna, jonografia, magnetografia, Ink-jet, elkografia, lub termografia.

Wszelkie te dziedziny mają szczególne znaczenie. Najbardziej dostrzegalne zalety druku cyfrowego, to przede wszystkim prędkość. Jakość również nie budzi jakichkolwiek zastrzeżeń (zbliżona jest do offsetu). Sporo drukarni podejmuje się drukowania nie tylko dużych nakładów ulotek, wizytówek, gazetek oraz kolorowych czasopism a też okładek na płyty – przykład takiej oferty znajduje się na stronie internetowej nadruk na płytach. Drukarnie trudnią się również drukowaniem plakatów. Wolno śmiało ogłosić, że mnóstwo plakatów oddawane są do druku.

Wszyscy w ten sposób próbują zareklamować swoją firmę, punkt sprzedaży, czy gabinet. Przeważnie z tego typu reklamy, cotygodniowo korzystają kluby i dyskoteki, które wypożyczają słupy bilbordowe do przywieszania plakatów. Takie plakaty nie potrzebują najczęściej znacznego nakładu. Wystarczy kilkanaście egzemplarzy, żeby oznajmić całe miasto o przyjeździe słynnego DJ’a, czy słynnego zespołu muzycznego. Drukarnie umieją wydrukować rzeczywiście wielkie formaty plakatów, na potrzeby swoich kontrahentów.

Drukarnia internetowa, to taka sama drukarnia jak każda inna (może różnić się tylko formą oraz technika drukowania). Jej specyfikiem jest z pewnością to, że swoje usługi prowadzi za pośrednictwem stron, jakie nie tylko reklamują daną jednostkę gospodarczą, lecz również gwarantują dokonywania zamówień oraz zleceń. Drogą internetową wolno przesłać do takiej drukarni wszystkie najistotniejsze wiadomości i dane, jakie po pewnym czasie są użytkowane do wydruku.

Dodaj komentarz