Dobre samopoczucie i śmiech – musisz o to zadbać

O co niektórych ludziach mówi się, że mają szósty zmysł, innymi słowy olbrzymią intuicję. Spostrzegają znacznie więcej niż inni, podejmują słuszniejsze postanowienia, omija ich szereg rozmaitych kłopotów – najprawdopodobniej jest to związane z ich naturalną otwartością na życie i świat, pogodnym usposobieniem, profilem całkowitym optymizmu. Figury cierpkie, zamknięte w sobie, w świecie własnych kłopotów, chorób, kłopotów, przebywając same ze sobą, nie potrafią wyzwolić w sobie siły do kontrastowania się stanom strachu, frustracji, chandry, załamania. Brodzą przezornie do samounicestwienia, lub lądują w przychodniach psychiatrycznych nie posiadając już żadnej innej wsparcia dla siebie. Wszyscy, którzy podchodzą do świata z humorem oraz sielską miną, zawsze znajdą wytłumaczenie każdej sytuacji, z każdej wyciągną właściwe wnioski, zachowają dystans do siebie i do świata, potrafią się śmiać ze własnych błędów, a w ogóle, umieją się śmiać w sposób szczery oraz niewymuszony.

Gdy stworzony przez nas organizm ludzki pobudzany jest radosnym śmiechem, przetwarza znacznie większą ilość endorfin, ujmuje produkcję neurohormonów odpowiedzialnych za powstawanie napięcia, dostaje większą dawkę tlenu poprzez podnieconą pracę wielu mięśni – gorąco zapraszamy na portal serie memów, gdzie z pewnością odnajdziesz wiele powodów do śmiechu. Czyli, śmiech to zdrowie i droga do wyzwolenia szóstego zmysłu. Nawet największe napięcia pomiędzy ludźmi wolno złagodzić szczerym uśmiechem, a szczerym chichotem zarazić innych.

Aczkolwiek, w szeregu przypadków się zdarza, że za wszelką cenę staramy się zatrzymać śmiech w sobie, nie demonstrować go, albowiem nie pozwala nam na to nasze ego. Nawet sobie nie zdajemy zadania, jak znaczną krzywdę wyrządzamy tym sami sobie. Tłumimy nasz naturalny odruch, który pobudza skonstruowany przez nas organizm do pozytywnego działania, do zwiększenia bariery immunologicznej, do dotlenienia naszych komórek, do pozytywnego procesu produkcji endorfin, do walki z wieloma chorobami. Śmiech jest coraz to częściej wykorzystywany w leczeniu stanów depresyjnych, lękowych, chorzy, którzy mają wesołe temperament, nieraz się śmieją, prędzej dochodzą do zdrowia. Optymizm, radość życia, nie pozwalają na zadomowienie się w nas stresów, przejęcie kontroli nad nami przez kłopoty, problemy. Należy pamiętać, że z każdej sytuacji musi się znaleźć jakiejś wyjście, a patrząc na życie z optymizmem, prościej je odszukamy. Badania nad działaniem śmiechu na organizm człowieka ujawniły, że może on nie wyłącznie leczyć, lecz też zapobiegać wielu chorobom, jak np. atakom serca.

Dodaj komentarz