Dobra praca = solidny pracobiorca, inaczej kilka słów o tworzeniu stanowisk

Doktryna stara jak świat, jednakże w nowoczesnych czasach, kiedy tak właściwie wymarzona praca nie leży na ulicy, ma prawo być niekiedy dość trudna w realizacji. Ewidentnie nikogo z nas nie wypada na siłę przekonywać co do jej słuszności, bo wyszukiwanie pracy to dzisiaj dla wielu nieomalże chleb powszedni. Nie od dziś wiadomo, iż jeżeli wykonywana praca daje nam namacalne korzyści pieniężne, a przy okazji doskonale się w niej realizujemy, nasze notowania w firmie gwałtownie podskoczą.

Zdolność produkcyjna pracownika w dużej mierze uzależniona jest od zleconych mu zadań, jak także od profilu wykonywanej pracy. Pokazano w wielu wypadkach, że praca, której nie ubóstwiamy, do jakiej jesteśmy w pewny sposób zmuszani, uczyni, iż będziemy się mniej angażować w jej praktykowanie. To z kolei generuje niechęć do wykonywania powierzonych nam zadań.

Najlepszym rozwiązaniem z sytuacji wydawałoby się w następstwie tego samo zatrudnienie, na jakie niestety nie każdy z nas ma prawo sobie pozwolić, ewentualnie polubienie oraz odszukanie pozytywów w pracy, jaką wykonujemy – zatwierdzi to pomoc w rekrutacji pracowników. Jeżeli jest to niedopuszczalne, zmuszeni jesteśmy do poszukania nowego zajęcia oraz rezygnacja z ówczesnej pracy. Powodów odejścia z firmy ma prawo być parę.

Po pierwsze nie zawsze praca, jaką wykonujemy, spełnia nasze wyczekiwania. Po drugie, co niestety zdarza się coraz częściej, jesteśmy narażeni na kiepskie traktowanie przełożonych. W końcu na nasze miejsce oczekuje setka bezrobotnych pretendentów, gotowych podjąć kooperację choćby od zaraz. Ta myśl dość w wielu przypadkach przyświeca szykanującym nas dyrektorkom. Przyszło nam żyć w czasach, w jakich praca traktowana jest bardziej jak przymus, niż przyjemność. Takie są niestety realia. Z tego oczywiście powodu coraz częściej podejmujemy ciężką skądinąd decyzję o zmianie miejsca zatrudnienia.

Następnym z powodów może być fakt, że wykonywana przez nas praca daleka jest od wskazanych sobie zamiarów w realizacji profesjonalnych planów. Wówczas rzeczywiście warto pomyśleć o zmianie profesji. Powinniśmy niemniej jednak pamiętać, że przed nami stresująca rekrutacja. Jednakże zmuszanie się do robienia czegoś, co w żadnym stopniu nie daje nam żadnej satysfakcji, jest na dłuższą metę nie do zniesienia. Sprawia, że pracujemy mnóstwo mniej wydajnie, nie jesteśmy w stanie w stu procentach napełnić powierzonych nam zadań, stajemy się podenerwowani i rozdrażnieni.

Dodaj komentarz