Designerskie łóżka z litego drewna – eleganckie rozwiązania do każdego mieszkania

Zaplanowanie wystroju pomieszczenia czasem nie jest łatwą czynnością, zwłaszcza jeśli nie orientujemy się specjalnie w aktualnych trendach. Dla osób, które nie interesują się wystrojem wnętrz i nie lubią podejmować tego typu decyzji, urządzanie sypialni może być drogą przez mękę. Mamy dobrą wiadomość – do urządzania sypialni można podejść w inny, zdecydowanie mniej stresujący sposób. Co zrobić, żeby do urządzania sypialni podejść z większym luzem i jednocześnie osiągnąć wspaniałe rezultaty? Odpowiedź tkwi w … drewnie!.

 

Na jakie materiały zdecydować się  sypialni?

Taka przestrzeń jest miejscem specyficznym. W sypialni powinniśmy czuć się komfortowo, a wszystkie nasze decyzje aranżacyjne powinny wspierać ten efekt. To właśnie z tego powodu aranżując tę przestrzeń, tak chętnie sięgamy do rozwiązań kojarzących się z naturą. Takim rozwiązaniem jest oczywiście drewno. Materiał w sypialni może przybierać różne formy. Zachwycające komody wprowadzą do mieszkania elegancki akcent i jednocześnie wykreują miejsce do przechowywania. Inne popularne drewniane rozwiązania do sypialni, to np. toaletki, szafki nocne i szafki. Największe znaczenie ma tu jednak łóżko – podstawowe wyposażenie sypialni. Do zalet łóżek drewnianych należy zaliczyć:

 

  1. Odporność na zniszczenia

Drewniane meble to wyposażenie, które nierzadko przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Surowiec świetnie znosi upływający czas. Podobnie rzecz się ma z łóżkiem z litego drewna. „Lite” oznacza, że wyrób został stworzony z jednego kawałka materiału. Taka konstrukcja pozwala w pełni wykorzystać najważniejszą cechę drewna – jego siłę, płynącą wprost z natury. Jeśli więc chcielibyśmy, żeby domowe wyposażenie służyło nam przez wiele lat łóżko drewniane będzie strzałem w dziesiątkę.

 

  1. Jedyny w swoim rodzaju wygląd

W przestrzeniach mieszkalnych drewno można spotkać bardzo często i to nie tylko z powodu jego wytrzymałości na uszkodzenia. To całkowicie naturalne i zrozumiałe, że gdy wybieramy wyposażenie do naszych domów, dużą wagę przykładamy również do wyglądu mebli. Sypialnia to przestrzeń o prywatnym charakterze i przeważnie nie traktujemy jej jako pomieszczenia reprezentacyjnego (tę funkcję zdecydowanie lepiej spełnia salon). Mimo to również do tej części mieszkania staramy się wprowadzić pewne dekoracyjne akcenty. Drewno potrafi wspaniale wzbogacić przestrzeń, nadać jej elegancji i harmonijnego wyglądu. Atrakcyjną cechą drewna jest jego unikalność – to dzięki niej drewniane meble są niepowtarzalne. Designerskie sposoby wykorzystania tej unikalności dobrze obrazuje m.in. oferta sklepu Desiq. Decydując się na nowoczesne łóżka drewniane często mamy opcję wyboru, z jakiego gatunku zostanie wykonany mebel. Do tworzenia nowoczesnych łóżek dość często wykorzystuje się olchę, jesion, dąb, czereśnię, orzech.

 

  1. Designerskie wykonanie mebla

Umiejętności i wiedza o tworzywie pozwala stworzyć rozwiązania o różnorodnym charakterze – zarówno te zachowawcze, jak też i bardzo zdobnicze. Minimalizm cieszy się niesłabnącą popularnością, toteż sporo osób wybiera nowoczesne łóżka drewniane o oszczędnych formach . W przeciwieństwie do klasycznych, ciężkich, mocno zdobionych łóżek, w nowoczesnych rozwiązaniach postawiono na lekkość, subtelność i smukłe linie. Oszczędność form sprawia, że podejmowanie decyzji aranżacyjnych jest prostsze. W praktyce powiem taka oszczędna minimalistyczna konstrukcja łóżka dobrze wkomponuje się w wystrój prawie każdej sypialni. Nawet osoby, które czują się bardzo niepewnie na tym polu, mogą podejmować dobre, sprawdzone.

 

Co jeszcze sprawia, że łóżka drewniane cieszą się tak dużą popularnością?

Wyposażenie domowe powinno być łatwe do utrzymania w czystości; w przypadku łóżek drewnianych duże znaczenie mają antystatyczne właściwości tego surowca. Tę właściwość doceni każdy, chociaż najbardziej pewnie ludzie szczególnie mocno dbający o porządek lub domownicy uczuleni na kurz. Osoby, które priorytetowo traktują utrzymanie mieszkania w czystości, podczas zakupów zwracają uwagę również na sposoby pielęgnacji materiału Proces czyszczenia mebli drewnianych nie jest na szczęście skomplikowany. Przeważnie wystarczy w tym celu użyć jedynie zmoczonej ściereczki. Jeśli chcemy używać specjalnych preparatów, wybierajmy te, przeznaczone do drewna. Łóżka z drewna są jednak przeważnie doskonale zaimpregnowane, toteż można je czyścić najprostszymi sposobami.

Wcześniej wspomniana kwestia, dotycząca uniwersalności nowoczesnych, designerskich łóżek drewnianych zasługuje na pogłębienie. Te solidne meble kupujemy z myślą o dłuższej perspektywie czasowej. Nawet gdy przeprowadzamy jakieś zmiany aranżacyjne, zazwyczaj rezygnujemy z wymiany takich dużych mebli. Dość istotny jest więc taki wybór łożek, aby nawet po wprowadzeniu zmian aranżacyjnych, pasowały one do naszego mieszkania .

Nowoczesne łóżko z litego drewna jest wyposażeniem, stworzonym z myślach o pomieszczeniach urządzonych zgodnie ze stylem minimalistycznym. Warto jednak wiedzieć, że mebel możemy wykorzystać również w sytuacji, w której zależy nam na nieco bardziej przytulnej sypialni. Minimalistyczne meble drewniane cudownie przyjmują takie aranżacyjne eksperymenty. W rezultacie tego typu wyroby, oprócz solidności oraz unikalnego wyglądu, pozwalają nam cieszyć się również stylowo urządzoną przestrzenią, i to w różnych jej odsłonach.

Skupmy się nieco bardziej na uniwersalnym charakterze nowoczesnych, designerskich łóżek drewnianych. Masywne meble, takie jak wielkie stoły, szafy i również łóżka, wybieramy, mając nadzieję, że będą nam służyły przez długi czas. Oczywiście raz na jakiś czas odświeżamy aranżację, ale nawet podczas remontów raczej wolimy nie zmieniać największych mebli w mieszkaniu. To z tego powodu warto zadbać o to, żeby mebel pasował do różnorodnych wystrojów .

Nowoczesne łóżko z litego drewna jest wyposażeniem, stworzonym z myślach o pomieszczeniach urządzonych zgodnie ze stylem minimalistycznym. Czasem każdy ma ochotę na zmianę, a designerskie łóżka z drewna absolutnie nie staną wtedy na przeszkodzie w osiągnięciu nowego efektu. Minimalistyczne meble drewniane cudownie przyjmują takie aranżacyjne eksperymenty. W efekcie takie rozwiązanie nie tylko cechuje się solidnością i pięknym wykonaniem, ale też daje nam ogromne możliwości aranżacyjne.

Dodaj komentarz