Czy zakładanie trawników Szczecin to skomplikowana sprawa?

Niby nic, czy zakładanie trawników

W potocznym rozumieniu, albo w rozumieniu osób które nigdy nie miały ogrodu, trawnik wystarczy posadzić na początku sezonu, potem ze dwa razy przyciąć i na tym koniec. Trawnik jest, trawa rośnie sama, podlewaniem zajmą się deszcze, a przez cały sezon można w dowolnej chwili rozłożyć na murawie kocyk i delektować się atmosferą pikniku. Niestety, nic bardziej mylnego – gdyby zakładanie trawników było tak proste, Szczecin wyglądałby inaczej.

Czy zakładanie trawników Szczecin to skomplikowana sprawa?

Owszem, zdarzają się w Szczecinie posesje, przy których da się zaobserwować jak nie należy traktować murawy, niemniej jednak w większości wypadków kondycja trawników wynika z takiego podejścia, jak wspomniane we wstępie, szczególnie jeśli chodzi o tereny okalające budynki firmowe. Choć w wykonaniu profesjonalistów zakładanie trawników wygląda dość prosto, proces ten wymaga pewnego wysiłku i przynajmniej niewielkiej wiedzy z zakresu ogrodnictwa.

Trawnik a warunki środowiskowe

Zanim zabierzemy się za zakładanie trawnika, warto się zastanowić na uwarunkowaniami pogodowymi terenu, na którym leży nasza posesja, nad rodzajem gleby i kilkoma innymi czynnikami. Powodem tego są kwestie związanie z nawadnianiem. W wielu wypadkach murawę można podlać wężem, w innych warto postawić na instalację nawadniającą, na przykład na wyżej położonych i nieocienionych terenach wystawionych na bezpośrednie działanie słońca. Jaki rodzaj instalacji wybrać? To zależy od wielu czynników, w tym od budżetu. Oczywiście rynek sprzętu ogrodniczego jest ogromny i na pewno uda się znaleźć dobry system nawadniający za rozsądne pieniądze ale nie ma gwarancji, że będzie się umiało samodzielnie taki system zainstalować

Jeśli potrzebna jest technologia…

W chwili gdy dopadają nas rozterki sprowokowane koniecznością wyboru systemu nawadniającego łatwiej nam zrozumieć, że co prawda zakładanie trawników to nie jest taka prosta sprawa, ale Szczecin jak każde duże miasto jest siedzibą rzetelnych firm świadczących usługi ogrodnicze i tego typu problemami można się zwrócić do nich. Profesjonaliści potwierdzą, że jeśli chodzi o zakładanie trawników podstawą jest zaplanowanie nawadniania. Oczywiście, jeśli okoliczności będą tego wymagać, wówczas można zamówić odnowę trawnika oraz instalację najlepszego dla danej sytuacji układu nawodnienia.

Jeśli zlecać to tylko profesjonalistom

Trzeba zauważyć, że wiele posesji w Szczecinie boryka się z pewnymi kłopotami – wynikającymi między innymi z jakości gleby – które mogą zakwalifikować zakładanie trawników i ich wymianę do cięższych prac ogrodowych. Tu oczywiście nie warto się uciekać do półśrodków, lepiej postawić na specjalistyczny sprzęt, ale nie ma konieczności nabywania go, czy brania w leasing, lepiej sprawić by po zamówieniu usług ogrodniczych pomógł naszemu trawnikowi w towarzystwie doświadczenia profesjonalnych ogrodników. Zaproszeni do współpracy z naszym ogrodem fachowcy doradzą najbardziej optymalne dla naszego trawnika rozwiązania, mogą na przykład polecić wybór najlepszych robotów koszących.

Dodaj komentarz