Czy warto korzystać z autolawety?

Podczas podróży może spotkać nas wiele niespodzianek, do tych najnieprzyjemniejszych należy awaria samochodu. Można próbować samemu dostarczyć pojazd do mechanika, jednak w większości przypadków może to spowodować jeszcze większe uszkodzenia, co może negatywnie odbić się na naszym portfelu.

Szczególnie niebezpieczne są awarie, które występują na autostradach. W takich przepadkach niezwłocznie należy wezwać auto lawetę. Obecnie usługi holowania pojazdu są bardzo tanie i zwyczajnie nie opłaca się oszczędzać. Na rynku jest wile firm ze sporym doświadczeniem w udzielaniu pomocy drogowej. Korzystając z profesjonalnej firmy holowania pojazdów oszczędzamy czas, pozbywamy się nerwów i oddajemy samochód w odpowiednie ręce.

Usługi pomocy drogowej nie ograniczają się do samego holowania auta. Warto dokładnie zapoznać się ofertą firmy. Często możliwe jest wypożyczenie auta zastępczego, naprawa pojazdu u mechanika czy pozostawienie uszkodzonego pojazdu na strzeżonym placu. Jeżeli awarii uległo np. koło najczęściej możliwa jest jego naprawa na miejscu lub zapewniany jest jego transport do wulkanizacji.

Zamawiając pomoc należy sprawdzić jakimi pojazdami dysponuje firma, czy możliwe jest holowanie każdego rodzaju pojazdu. Jeżeli samochód nie może być holowany transport musi odbywać się przy wykorzystaniu auto lawety.

Wybierając firmę poza samą lokalizacją firmy powinniśmy kierować się wieloma czynnikami. Dobrym zwyczajem jest odwiedzenie strony internetowej oraz analiza komentarzy poprzednich klientów. Sprawna pomoc drogowa powinna jak najmniej angażować klienta. Po otrzymaniu zgłoszenia w jak najszybciej na miejsce powinien się pojazd przeznaczony do holowania lub auto laweta. Osoba odpowiedzialna za transport pojazdu powinna dysponować odpowiednimi narzędziami, takimi jak hak do holowania. Klient powinien mieć możliwość wskazania miejsca do którego zostanie przetransportowany uszkodzony samochód. Należy pamiętać, że osoby które są pokrzywdzonymi m. in w wypadkach komunikacyjnych mogą mieć odholowany swój pojazd na koszt sprawcy zdarzenia.

Więcej na http://rusin-pomocdrogowa.pl/

Dodaj komentarz