Czy należałoby brać uczestnictwo w zajęciach fitness?

Konkurencja i zabieganie o klienta sprawiają, że oferta funkcjonujących oraz powstających klubów fitness bez ustanku się rozszerza, uatrakcyjnia i udoskonala. Do idealnych zajęć na zasadzie aerobicu, inaczej ćwiczeń przy muzyce, kluby dodały zajęcia na siłowni, jako kierowane do mężczyzn. Powstawały jeszcze oryginalne formy ćwiczeń, które w miarę możliwości dopasowywane były do obiektywnych możliwości, faktycznych potrzeb, gustów oraz oczekiwań konsumentów. Kluby fitness zaczęły rozrastać się o gabinety masażu, sauny suche oraz parowe i salony usługowe typu fryzjer, kosmetyczka, kawiarnia.

Fundamentem jednak zostaje aerobic, jakiego zasady, przynajmniej teoretycznie uniwersalnie są kultowe na całym globie. Jego tajemnica polega na takim doborze ćwiczeń gimnastycznych, w jakim ćwiczący funkcjonuje nad działaniem układu oddechowego. Ćwiczenia aerobowe preferowane są przez większość kobiet chcących zachować właściwą sylwetkę bądź dążących do zrzucenia zbędnych kilogramów. Aerobic jest skuteczny, natomiast nie wymaga ćwiczeń siłowych – więcej na silownia nowy sącz. Popularność klubów fitness wynika z tego, że wprowadza on uczestników w łańcuch korzystnych zdarzeń i odczuć. Uzyskanie sprawności fizycznej i dobrej sylwetki poprawia samopoczucie, daje radość płynącą z samodoskonalenia oraz dodaje pewności siebie. To z kolei usprawiedliwia do dalszej aktywności i pracy nad sobą. Na fitness składają się działalności fizyczne należące do dwóch grup – cardio i muscle.

Zajęcia cardio mają na celu stymulowanie oraz wzmacnianie układu krążenia. Są to ćwiczenia zespołowe, prowadzone przez wykwalifikowanego trenera, aktywne, tlenowe, do jakich przydatna jest przyzwoicie obszerna przestrzeń. Ogromną rolę odgrywa w nich muzyka, choreografia, a w głównej mierze instrukcje zawodowego trenera, który powinien traktować każdego uczestnika indywidualnie, co nie jest łatwe w trakcie wspólnych ćwiczeń. Zajęcia cardio są w stanie przybrać formę Hip Hopu, Street Dance’u, Techno Dance’u, Aeroboxingu. Druga grupa ćwiczeń, innymi słowy muscle opiera się na zagospodarowaniu przyrządów przy maksymalnym ograniczeniu przestrzeni.

Dodaj komentarz