Czemu Indie? Sprawdź i przeżyj niezapomnianą wycieczkę

Filmy mają w sobie jakiś ponadprzeciętny czar, jaki uwodzi już pokolenia. Chociaż jednak wiele jest filmów porządnych, to jednakże w oczy rzucają się różnice miedzy produkcjami z pojedynczych krajów. W najwyższym stopniu komercyjne jest kino amerykańskie. Na sztukę stawia raczej kino europejskie, jakie zostaje niezależne oraz woli poniekąd niskobudżetowe produkcje. Na ich tle absolutnie zupełnie inaczej prezentuje się kino azjatyckie.

W trakcie gdy kino chińskie stawia właściwie na sztuki walki, to wszystkie indyjskie produkcje mienia się barwami tęczy, uwodzą własnymi zapachami oraz dźwiękami. Indie zasłynęły już ze swojej filmowej manufaktury, Bollywood, która co roku wypuszcza dziesiątki filmów. Do typowo indyjskich produkcji, które zdobyły uznanie na całym świecie kategoryzuje się m. in. film Czasami słońce, niekiedy deszcz. W ogromnej mierze to właśnie fascynacja Bollywood przyciąga do Indii coraz większe rzesze turystów.

Niemniej jednak kraj ma też inne znaki oraz symbole rozpoznawcze. Zwłaszcza indyjskie wywodzi się białe mauzoleum Tadż Mahal czy też wschodnie systemy filozoficzne – przetestuj jasnowidzamala.pl – podróż do Indii. Każdy z krajów świata posiada jakiś własny znak rozpoznawczy, który odróżnia go od innych. Kontrasty zwłaszcza zauważalne są między krajami, jakie położone s,a na innych kontynentach. Z europejskiego punktu widzenia niezwykle egzotyczne wydają się Indie, jakie przyciągają coraz pokaźniejszą liczbę zafascynowanych nimi podróżników. Od razu w oczy rzuca się bogactwo indyjskich odcieni.

Niezwykle swoista jest też typowo indyjska kuchnia, która przesiąknięta jest zapachem korzennych przypraw. Indie to jednakże nie jedynie raj dla zmysłów. To też kraj, którego historia oraz kultura sięgają daleko w przeszłość. Indyjska kultura jest uznawana za jedną z najstarszych na świecie, a szczególnie legendarne oraz cenione są jej systemy filozoficzne i medytacyjne, szczególnie buddyzm oraz poglądy niektórych dzisiejszych guru, jak choćby Osho. Dały się im już uwieść miliony ludzi ze świata Zachodu, jakich rozczarowała nowoczesność. Obecne Indie zasłynęły więc jako kraj licznych środowisk medytacyjnych w których siebie wyszukują co roku miliony ludzi.

Dodaj komentarz