Bezpłatne korepetycje w internecie – gdzie poszukiwać?

Korepetycje pochodzą od słowa repetycje. W ich czasie pedagog, o obszernym doświadczeniu doglądał próby młodych artystów, którzy przez całe ich trwanie powtarzali praktyczny fragment utworu muzycznego. Utwory były ćwiczone do tego momentu, aż artysta był w stanie zrealizować je bezbłędnie i niemalże bezbłędnie. Wedle jednej z łacińskich maksymy repetycja jest tropem do sukcesu w pogłębianiu własnej wiedzy.

Dzisiaj korepetycje mają nieco inne znaczenie, jednak w dalszym ciągu pierwowzór z innowacyjnym znaczeniem łączy chęć do nauki. Obecnie korepetycje to nic innego jak zajęcia mająca na celu utrwalenie czy powtórzenie rzeczowego materiału czy też pomoc w odrobieniu pracy domowej, poprzednio zadanej w szkole – to też www.dyktanda.pl. Mieszkamy w czasach, w jakich pracodawcy bardzo zwracają uwagę na nasze umiejętności. Zatrudniają osoby najbardziej wykształcone, posiadające wartościowe umiejętności i doświadczenie.

Obowiązkiem korepetytora nie jest robienie zadań za ucznia oraz wyręczanie go w jego obowiązkach. Takie działanie nie ma najmniejszego sensu. Ażeby osiągnąć w czymś mistrzostwo czy chociażby rozwinąć swoje zręczności ćwiczenie jest nieodzownym elementem w działaniu. Nauka nie przybędzie do nas osobiście. Nieraz należy mocno się natrudzić, by coś w należącej do nas głowie pozostało.

Toteż korepetytor w czasie udzielania lekcji staje się naszym mentorem oraz wpływem naukowym. Pod warunkiem, że sam posiada profesjonalne wykształcenie i kwalifikacje. Nic nam po osobie, która nie będzie miała jakiegokolwiek pojęcia o tym, o czym ma nas przyuczyć czy doszkolić. Do tego, to, co będzie nam przekazywać ma prawo być kompletną nieprawdą.

Dodaj komentarz