Bezpieczeństwo dla czworonoga oraz innych osób – kagańce

Sporo spraw połączonych z posiadaniem zwierzęcia jest dopasowywanych prawnie. Jedną z nich jest wymóg, aby czworonogi w terenach miejskich nosiły na pyskach kagańce. Ma to tworzyć ochronę postronnych osób przed ewentualnym atakiem pieska oraz gwarancję, iż przebywanie w pobliżu szalejącego w parku zwierzęcia jest bezpieczne.

Kagańce mają też dużą zaletę dla właścicieli psów. Uniemożliwiają one bo otwieranie pysków ich pupili na pokaźniejszą szerokość, dzięki czemu niweluje się zagrożenie połknięcia przez psiaka niebezpiecznych substancji. Kagańce to również stały detal wyposażenia gabinetów weterynaryjnych. Pozwalają medykom na zrobienie badań i przeprowadzenie zabiegów bez obawy o utratę palców. Na rynku istnieje duży wybór kagańców. Ich kształt i materiały, z których są wykonane, są dostosowane do rasy czworonoga, który będzie je nosił.

Niewielkie zwierzątka, jak ratlerki i drobne kundelki, mają małe pyszczki, jakie nie są profesjonalne do noszenia masywnych, metalowych kagańców. Dla nich wymyślono elastyczne opaski, dostosowujące się do głów piesków – odszukasz je na naturalne gryzaki dla psa. Duże rasy w typie bernardynów i wyżłów są w stanie być wyposażone w sztampowe kagańce zapinane na metalowe klamry czy też rzemienne zaczepy.

Coraz modniejszy staje się trend polegający na zabieraniu czworonożnych domowników razem z resztą rodziny na wakacje. To kapitalne rozwiązanie, kiedy ma się odpowiednio wielki samochód oraz pewność, iż miejsce, w jakim zatrzymamy się na wakacje, jest dostosowane do wymogów psów. Większość psów niesłychanie ubóstwia podróże samochodowe, a widok kudłatej mordki wystającej z okna pędzącego autostradą pojazdu wywołuje uśmieszek na twarzach innych kierowców. Wypada zadbać jednakże o to, aby pupil miał w aucie zapewnione takie samo bezpieczeństwo, jak reszta podróżnych. Mniejsze rasy powinny być przewożone w specjalnych transporterach. Te kolosalne, lekkie klatki bez zarzutu sprawdzą się na krótszych dystansach. Są na ogół wykonane z metalu lub ewentualnie tworzyw sztucznych, a u góry umieszczony jest na nich praktyczny uchwyt pomagający w transporcie.

Wielkość klatki powinna być przystosowana do rozmiarów czworonoga. Nie może być za ciasna ani za gigantyczna, bo w owym czasie pies mógłby boleśnie potłuc się o jej ścianki. Kolosalne rasy są w stanie wygodnie podróżować na tylnych siedzeniach samochodów. Jest to solidne wyjście zwłaszcza w owym czasie, kiedy pies jest przyzwyczajony do jazdy autem. Należałoby zainwestować w właściwe pasy bezpieczeństwa dla zwierząt, chroniące je w czasie kraksy na drodze.

Dodaj komentarz