Badanie rezonansem magnetycznym, wykonywane w nowoczesnym ośrodku jeździeckim Archipp

Badanie MRI, realizowane w nowoczesnym stajni Archipp to wyjście dokładnie pokazujące, że miejsce to jest warte zauważenia. Klienci, którzy się do tego miejsca zgłaszają ze swoimi końmi wiedzą, że do badania wykorzystany jest nowoczesny osprzęt, a analizy dokonuje wykwalifikowana radiolog. Poza tym, osoby pracujące w stajni stale dbają o komfort zwierzęcia, gdy znajduje się on na terenie stajni.

W obiekcie tym budowana jest klinika, umożliwiająca najlepszy lek wet koni a więc można także w przyszłości liczyć na to, że konia przekaże się na turnus w bezpieczne miejsce. Jeżeli koń zmaga się z kulawizną albo innym schorzeniem to można spodziewać się, że będzie w tym punkcie odpowiednio zdiagnozowany i nie trzeba będzie się obawiać o to, że nie zostanie wyznaczona najlepsza terapia.

Badanie z pomocą rezonansu magnetycznego pozwala na wgląd w obszary standardowo niedostępne dla pozostałych technik obrazowania. Mogą to przykładowo być struktury zamknięte w obrębie puszki kopytowej, będącej barierą dla fal dźwiękowych. Można też obserwować najwcześniejsze zmiany w okolicy kości, tkanki podchrzęstnej oraz chrząstki stawowej. Zrobiony rezonans magnetyczny jest podstawą do leczenia schorzeń ortopedycznych. Rezonans magnetyczny pozwoli na wszechstronną ocenę zmian i patologii w anatomii.

Rezonans zmienił podejście diagnostyczne w obrębie palców koni oraz w bliskich częściach. Ekspert zawsze odczyta jego wyniki, uwzględniając wszystkie objawy kliniczne. Pozyskane obrazy mogą zostać przedstawiane w różnych przekrojach i płaszczyznach, a struktury przeanalizowane są zarówno pod kątem budowy anatomicznej, jak i fizjologii. Pomieszczenie, w jakim wykonywany jest rezonans nie jest napromieniowane. Skrupulatne obrazowanie jest znaczące w wypadku urazu kości oraz tkanek miękkich. Badanie na stojąco to doskonały sposób na otrzymanie wiarygodnych wyników.

Dodaj komentarz